Jääkass läheb Peipsi peale rada tegema

?Ei maksa neid nn katuserahasid nii väga vanduda midagi,? ütles Vooremaale Jõgeva maavanem Aivar Kokk. ?Tegelikult on see jäärajamasin ka katuseraha eest ostetud, Mai Treial oli see, kelle ettepanekul selline summa riigieelarvest leiti ja kultuuriministeeriumi rea pealt ka eraldati,? rääkis Kokk.


Võistlus muutub rahvusvaheliseks

Jäärajamasinaga saab jääd hööveldada ja lund pressida, on võimalik kasutada ka veepaaki ja lund vajadusel veega tasandada. Jäärajamasinat veab traktor.

Esmakordselt proovitakse uut masinat Peipsi jääl juba homme. ?Hakkame rada varakult korrastama, see peab olema korralikult maha märgitud ja nädal aega peab jääma raja ettevalmistamiseks,? rääkis Kokk.

Maavanem lisas, et sellise masina ost oli hädavajalik, sest seni polnud Eestis ühtegi rajamasinat, millega jääd hooldada. ?Eelmisel aastal sadas vahetult enne uisumaratoni maha värske lumi ja õige masina puudumisel oli raja hooldamine küllalt raske. Võistlus on aga muutumas rahvusvaheliseks ja tänavu saame me nii oma inimestele kui ka külalistele pakkuda parima jää, et pikal rajal vastu pidada,? rääkis Kokk.


Start on 3. märtsil

Jäärada avatakse 28. veebruaril, kuid suletakse 2. märtsil kell 12 uuesti, et seda vahetult enne võistlust korrastada ja hooldada. Sama jäärajamasinat hakkab kasutama ka Jõgeva hokiväljak. Kui Eestis on veel soovijaid, siis saab seda masinat Kuremaa spordikoolilt kindlasti laenata, kuid kaks nädalat enne Kalevipoja Uisumaratoni on masin vaid maratonikorraldajate käes.

3. märtsil antakse Peipsi järve jääl start Teisele Kalevipoja Uisumaratonile. Valida saab mitme distantsi vahel: 200, 100, 25 ja 7 kilomeetrit. Start ja fini? on Mustvees. 2007. aasta uisumaratonil keppe kasutada ei tohi.


JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus