Jaak, kurat, jalad põhjas!

Nii oli põhjust rõõmustada Juhan Liivi tegelasel jutukeses kahest mehest Peipsi peal, kes surmasuust pääsesid. Eesti majandusega on tõenäoliselt samuti läinud, sest teisipäeva õhtul oli Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhatuse esimehel Ülari Alametsal põhjust Liivi tegelase sõnu korrata tänavuste ettevõtlusauhindade saajate väljakuulutamisel. Ka praegusel ajal on võimalik edukas olla. Igaüks, kes on majandussurutisest välja tulnud või tulemas, võib end õnnitleda.

Jõgevamaale tuli Ettevõtluse Auhind 2010 konkursilt konkurentsivõimelisima põllu- ja metsamajandusettevõtte tiitel, selle pälvis Kureojal jõusöödatehast ja seafarmi omav osaühing Markilo. Selle ettevõtte omanik ja juht nimetas ettevõtte edukuse olulisemateks põhjusteks võimekad ja vastutustundelist töökollektiivi ning Venemaa turu taastamist sealihale pärast 2007. aastat.

Konkurentsivõime edetabeli koostamisel osales kokku 342 Eesti ettevõtet, kellest vastavalt metoodikale kvalifitseerus lõpptabeli koostamisel 325. Edetabelis osalemine oli vabatahtlik.

9. september 2010

blog comments powered by Disqus