Jäähokit mängivad ka Jõgeva naised

Eesti naiste jäähoki meistrivõistlusi pole viimasel viiel hooajal küll enam peetud, kuid harrastajad pole huvi ala vastu kaotanud. Jõgeva SK Tähe/Olivia saalihokinaiskonna kapteni Teele Randoja sõnul astuti sel aastal esimesi samme Eesti jäähokinaiskonna taasloomiseks. “Eestis on tegelikult täitsa palju naisi, kes tahaksid jäähokit mängida,” lausus Randoja. “Sel talvel peetud naiste jäähokitreeningutel oli osalejaid umbes 20.”

Saalihokis kahel korral Eesti meistriks tulnud Teele Randoja jõudis jäähokini Tallinnas õppides. “Jõgeval polnud ma jäähokit üldse mänginud,” meenutas ta. “Tallinnas ei olnud aga võimalik saalihokitreeningutel käia. Et aga lähedal oli jäähall, mõtlesin, et mängin trenni mõttes jäähokit. Kuna saalihoki ja jäähoki mängupilt on sarnane, siis sain ka jäähokile päris ruttu pihta ning jäingi ka seda ala harrastama. Üle nädala käisin tookord isegi Soomes jäähokit mängimas.”

  1. aasta Eesti meistrivõistlustel võitis Teele Randoja praeguse Eesti Jäähoki Liidu presidendi Rauno Parrase juhendatud naiskonna Tallinna SEB/Jäälinnud koosseisus pronksmedali.

Sel hooajal on Teele Randoja kaasa löönud ka Jõgevamaa jäähokiklubi Olivia Oilers treeningutel Kohtla-Järvel ning kutsunud seda ala proovima ka kaaslasi saalihokinaiskonnast. “Hooaja alguses olid meeste trennid kerged,” lausus Randoja. “Siis said nad aga endale treeneri ja nüüd on nende treeningud ikka päris tõsiseks läinud, pärast mänge olen täitsa jalust ära,” naeris ta. Randoja eestvedamisel sel aastal paaril korral jäähokit proovinud Jane Suvvi oli saadud kogemusega rahul: “Päris äge oli!” 

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus