Jäähokiliit pooldab Jõgevale jäähalli ehitamist

      Neljapäeval Jõgeval toimunud Eesti Jäähoki Liidu üldkoosolekul oli arutlusel Jõgevale jäähalli rajamise plaan, mis on nüüdseks saanud ka Jõgeva linnavolikogu heakskiidu. Jäähoki liit peab jäähalli ehitamist perspektiivikaks ettevõtmiseks ja on valmis kaasa aitama rahastajate leidmisel.

Koosoleku algul teatas Jõgeva abilinnapea Kalmer Lain, et Jõgeva linnavolikogu on võtnud vastu otsuse toetada jäähalli ehitamist ja rajatis lülitatakse ka linna arengukavasse. 

Jäähall Virtuse lähedale

Lain tutvustas ka tulevase jäähalli eskiisprojekti ja detailplaneeringu eskiislahendust, mille järgi on plaanis spordihoone Virtus tagusele maa-alale ehitada jäähall pindalaga 39×70 meetrit.

Jäähokiliidu president Priit Vilba ütles, et kuna jäähalli ehitamist Jõgevale on pikisilmi oodatud, teeb  talle rõõmu, et Jõgeva linnavalitsus ja kohalikud hokiaktivistid plaani elluviimisega tõsiselt tegelevad.

“Eesti Jäähoki Liit saab jäähalli rajamist toetada peamiselt moraalselt ja ühtlasi aidata kaasa sidemete loomisele kultuuriministeeriumi ja teistegi rahastajatega. Jäähalli valmimise eest tuleb kindlasti lõpuni võidelda. Idee ehitada jäähall on ka üheks põhjuseks, miks otsustasime liidu seekordse üldkoosoleku korralda Jõgeval. Me tahame vähendada Tallinna-kesksust ja varem on meie üldkogu koosolekud toimunud näiteks Viljandis ja Paides,” rääkis Vilba, lisades, et jäähalli valmimine loob soodsad tingimused kodulinnas treenimiseks nii spordiklubi Pedja jäähokimängijatele kui hokihuvilistele kaugemalt. Tehisjää puudumisel käiakse praegu treenimas Tartus. 

Üks võimalik rahastamisskeem

Rõõmu linnavolikogu positiivsest suhtumisest jäähalli ehitamisse tunneb ka selle projekti koordinaator33333, hokiveteran ja nii Eestis kui ka Soomes praktiseerinud treener Uno Veski.

Tema sõnul on valminud ka üks võimalikest jäähalli ehitamise rahastamisskeemidest, mille põhjal on plaanis kasutada hoone ehitamiseks pangalaenu, erasektori ja kultuuriministeeriumi vahendeid. Jäähalli ehitavad valmis eraettevõtted, kuid see müüakse Jõgeva linna loodud sihtasutusele.

“Lähitulevikus on plaanis avada ka pangaarve, kuhu saab kanda raha Jõgeva jäähalli ehitamiseks. Oluline on iga summa. Näiteks miks mitte jätta pudel õlut joomata ja toetada sama rahaga jäähalli ehitamist, ” lausus hokipatrioot Uno Veski.

Varem on jäähalli maksumuseks välja pakutud 28 miljonit krooni. Teada on ka kultuuriministeeriumi positiivne suhtumine.

Jäähokiveteranid on avaldanud arvamust, et külmalinna ja jõuluvana kodulinnana tuntuks saanud Jõgevale peaks jäähall sobima. Investeerides Jõgeva jäähalli rajamisse, investeeritakse just sellesse spordialasse, millel on pikaajalised traditsioonid. Jäähall on vajalik ka seetõttu, et järjest soojenev kliima raskendab jäähoki mängimist välioludes.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus