Jäähalli päeval tuleb juttu ka Jõgeva plaanidest

Neljapäeval Jõgeva linnavalitsuses toimunud nõupidamisel arutati, kuidas tutvustada Jõgevale jäähalli ehitamise ideed 10. veebruaril Viljandis toimuval Eesti Jäähalli päeval.

Mõttevahetuse korraldanud jäähalli rajamise projekti linnvalitsuse poolne eestvedaja, abilinnapea Kalmer Lain ütles, et Viljandis korraldataval Eesti Jäähalli päeval toonitab Jõgeva esindus jäähalli ehitamise mõtet presenteerides, et see teostub siis, kui kujuneb ülemaakonnaliseks prioriteediks, mida toetab investeeringutega ka kultuuriministeerium. Laini sõnul rõhutatakse Viljandis, et arvestades Jõgevamaa suurust, peaks selles maakonnas kindlasti üks jäähall olema.

„Tegeleme jäähalli projektiga ka praeguses keerulises majandusolukorras ja otsime võimalusi idee teostamiseks. Jõgevale on võimalik jäähall ehitada mitmete osapoolte koostöös, kusjuures väga  vajalik on Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu toetus. Praegu ongi ehk kõige sobivam aeg vastavasisuliseks selgitustööks. Ja kui majandusolud paranevad, on võimalik projekt reaalselt ellu viia,” lisas abilinnapea.

Sihtasutuse Jõgeva Sport juhataja Hanno Koll andis  nõupidamisel teada, et jäähalli ehitamiseks on võimalik taotleda raha Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) piirkondade konkurentsivõime programmist. Vastavast allikast raha taotlemist pidas perspektiivikaks ka Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev.

Jäähalliprojekti peaeestvedaja, kauaaegne hokitreener Uno Veski toonitas, et halli ehitamine Jõgevale on väga vajalik ka jäähoki populaarsuse ja prestiiži taastamiseks Eesti spordielus tervikuna. „Jõgevale kui külmalinna on aga jäähall eriti sobiv,” rõhutas ta.  

„On rõõmustav, et Jõgevale jäähalli ehitamise idee sai alguse tänu kunagistele hokimängijatele. Ma usun väga, et nende ja paljude spordisõprade unistus kindlasti kunagi täitub,“ ütles nõupidamisel osalenud maavanem Aivar Kokk.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus