Jäähall või liuväli?

Kas Jõgevale võiks rajada jäähalli või aastaringselt kasutatava liuvälja? Vastus on: võiks rajada mõlemad.

Investeerides Jõgevale jäähalli rajamisse, investeeritakse just sellesse spordialasse, millel on pikaajalised traditsioonid. Jäähalli valmimine tagab nii praegustele noortel kui ka tulevastele põlvkondadele suurepärased tingimused jäähoki harrastamiseks. Jäähall on vajalik ka seetõttu, et järjest soojenev kliima raskendab jäähoki mängimist välioludes.

Liuväli aga võimaldab aasta ringi uisutada ja pakkuda lastele ja miks mitte ka täiskasvanutele mõnusat vaba aja veetmise võimalust. Samas annab selline liuväli siiski ka hokimängijatele võimaluse treenida.

Teadagi, jäähall on kallis ja praeguse majanduslanguse ajal võib pea 30 miljoni krooni investeerimist nimetada ka hullumeelseks ideeks. Hea tahtmise, pealehakkamise ja koostööga on võimalik jäähall siiski rajada.

Kui aga jäähalli ei tule, oleks liuväli siiski alternatiiviks ja jäähoki ei sureks Jõgeval päriselt välja. Keegi ei soovi ju, et uisutamistraditsioonid Jõgevalt kaoksid.

Neljapäeval Jõgeval toimunud Eesti Jäähoki Liidu üldkoosolekul selgus, et jäähoki liit peab jäähalli ehitamist perspektiivikaks ettevõtmiseks ja on valmis kaasa aitama rahastajate leidmisel. Algus on tehtud. Jätkugu asjaosalistel tahet ja jõudu oma ideede elluviimise eest edasi võidelda!

7. juuni 2008

blog comments powered by Disqus