Jääaja keskuses algas meeleolukas sünnipäevanädal

Tartumaal Äksis, üsna Jõgevamaa piiri lähedal, tegutsev Jääaja keskus on juba viie aastane. Kui keskuse sünnipäeva on tähistatud ka varasematel aastatel, siis tänavuse minijuubeli puhul otsustati korraldada suisa nädala pikkune sünnipäevaprogramm. See algas eile tasuta vahvlite jagamise, muusikalise parvereisi ja õpetaja Lauri suvekooliga ning punkti paneb sellele pühapäevane Tanel Padari kontsert.


Sünnipäevanädala programm algas eile rahvarohkelt: õpetaja Lauri suvekoolist ja muusikalisest parvereisist tuli osa saama päris palju inimesi. Õpetaja Lauri kehastas Palamuse O. Lutsu kihelkonnakoolimuuseumi arendus- ja projektijuht Janek Varblas, kelle vahendusel said lapsed teada, mida sisaldasid Tootsi taskud, kuidas arvelauaga arvutati jne. Et Palamuse muuseumi oma maja on remondi tõttu suletud, oli sealne rahvas heal meelel nõus Jääaja keskusesse külla tulema.

Aardejaht ja mullijäätis

Täna jätkub sünnipäevaprogramm meisterdamise töötubadega, mis toimivad õige mitmes ruumis üle keskuse. Peale mitmesuguste meisterdamisalade saab kätt proovida hennamaalingute tegemisel. Meisterdada saab ka kolmapäevasel nn mammutipäeval: siis õpitakse paberist mammutit tegema. Samasugune töötuba on laupäeval.

Neljapäeval ja laupäeval saab keskuses aaretejahti pidada. See tähendab, et keskuse ruumidesse on ära peidetud teatud kogus märgistusega kive. Kes sellise kivi leiab ja administraatori kätte viib, saab auhinna.

“Aaretejahti oleme ennegi korraldanud ja see tekitab alati suurt elevust,” ütles Jääaja keskuse turundusjuht Sigrid Sepp. “Administraatorile kiputakse peale märgistatute tooma ka igasuguseid muid kive. Näiteks mammuti juurest on neid toodud kuhjade kaupa.”

Sünnipäevanädala programmist leiab veel põnevaid asju, nagu neljapäevane mullijäätise šõu, ponisõidud ja miniloomaaed (reedel ja pühapäeval), näomaalingute tegemise ja lauamängude mängimise võimalus (reedel ja pühapäeval), lumekuninganna Elsa külaskäik (laupäeval), tasuta giidiekskursioonid (laupäeval ja pühapäeval), parvereisid Saadjärvele (kolmapäevast pühapäevani), sõiduvõimalus Saadjärve jahtklubi purjekatega (pühapäeval) jne.

Ilm ei sega

Pühapäevane sünnipäev algab tordisöömisega ja lõpeb kahe kontserdiga: kell 17 astub üles noor solist Mikk Kaasik ja kell 18 rahva lemmik Tanel Padar. Viimase esinemispaik saab olema ilmselt mammuti kõrval. Sellist “lavapartnerit” pole tal ilmselt varem olnud.

Terve sünnipäevanädala jooksul saab Jääaja keskust külastada viieeurose sooduspiletiga (tavaliselt on põhipääse 8 eurot). Ka Tanel Padari kontserdi kuulamiseks piisab keskuse pääsme ostmisest, eraldi kontserdipiletit soetama ei pea.

Et suvevaheaja ilm on endiselt üsna nadi, võiks Jääaja keskuse sünnipäevanädal sellesse päris mõnusat vaheldust tuua.

“Kui parve- ja ponisõidud välja arvata, kulgeb meie programm tubastes tingimustes ja igasuguse ilma eest kaitstult,” sõnas Sigrid Sepp. “Ka parv on meil tegelikult katuse ja seintega, nii et väike vihm järvel sõitmist ei sega. Ainult siis, kui tuul tugevamini puhub, peame targemaks parve järvele mitte saata.”

Sigrid Sepa sõnul on 2012. aastal avatud Jääaja keskusel päris hästi läinud: mullu käis seal 47 000 külastajat, mis oli suurem arv kui tunamullu.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus