Ja teie hääl loebki!

Vooremaa kutsub oma lugejaid üles kindlasti valima minema ja oma häält andma. Just kohalike valimiste puhul sõltub igast üksikust häälest palju rohkem kui hiljutistel europarlamendi valimistel. Iga hääl loeb.


Loomulikult on palju neid valijaid, kes teavad oma eelistust täiesti kindlalt. Nemad on oma otsuse juba langetanud ning selle valimiskasti juures või virtuaalmaailmas kinnitanud. Rohkem on neid inimesi, kes pole kindlat valikut teinud.

Paraku pole meil õieti korraldatud sisulisi arutelusid, kus selguks, mis on järgmiste aastate jooksul piirkonnale tegelikult oluline ja kas nende plaanide elluviimiseks oleks võimalik oma kogukonnas ka kokku leppida. Ikka löövad emotsioonid üle pea ja loobitakse soppa. Või piirdutakse lihtsate populistlike lubadustega, andmata endale aru, kas omavalitsuse kõhnuke rahakott neid ka täita võimaldab.

Tavakodanik ihkab tihti võimatut uskuda ja näeb lubajas oma unistuste printsi. Kui lubaja on olnud eelnevas elus aktiivne ja tal on saavutusi ette näidata, siis võib-olla ongi kõik läbi mõeldud ja arvutatud. Kes aga kohvipaksu pealt ennustades lubadusi jagab, kuigi endal varasemad kogemused ja saavutused puuduvad, neisse tuleks suhtuda reservatsiooniga.

Valida saab inimesi, keda on võimalik raskel ajal usaldada, kellele julgeb keerulisel ajal toetuda. Praegu on kõikjale vaja teotahtelisi, selge tulevikunägemusega ja kaaskodanikust hoolivaid  juhte. Ehk õnnestub  seekord õhku täis kuld- ja lobasuude arvu volikogudes vähendada. Rahvas teeb oma otsuse 18. oktoobril.

17. oktoober 2009

blog comments powered by Disqus