Ja sõidetigi teerulliga üle!

Piltlikult väljendudes sõitis Eesti riik Palamuse valla ja lähedal asuvate omavalitsuste elanikest lihtsalt teerulliga üle, otsustades protestidele vaatamata kohaliku päästekomando 16. maist sulgeda.

Eelmisel nädalal võis kodanikuühiskond Eestis võitu tähistada, sest Virtsu sularahaautomaat jäi alles. Swedbank ehk eraettevõte ei suutnud rahva tahte vastu tegutseda ja jättis automaadi vähemalt aastaks alles. Pank sai aru, et viies oma tahtmise täide ning ignoreerides rahva pahameelt, võib ta klientidest sootuks ilma jääda. Lõputult ei saa rahvast nöökida, sest inimesed viiksid oma raha sellest pangast mujale.

Riik aga, selgub, rahva tahtega ei arvesta. Meil Eestis on kombeks kogu kupatusest teerulliga ülbelt üle sõita, eriti julgelt siis, kui maainimestega tegemist.

Meil pole ju mingit riiklikku teenusestandardit, on vaid poliitikute suva. Iga järgmine võimule saanud erakond alustab oma reformidega, ajades taga veel suuremat efektiivsust ja kasumit kui välisriikide suurkorporatsioonid. Kõik peab ju end ära tasuma. Nii on meie riik üliõhukeseks kulunud.

Mis jääb inimesel üle? Hääletada jalgadega ja pühkida selle riigi tolm jalgadelt? Või on veel võimalusi? 

7. veebruar 2012

blog comments powered by Disqus