Ivo Linna: ?Inimesed saavad end oimetuks tantsida!?

Välja on kuulutatud, et Rock-Hotell esineb täies koosseisus. Kes kuuluvad ansamblisse?

Põhikoosseisus on meid olnud viis, umbes kümne aasta eest oli meie seas ka saksofonist Ülari Kirsipuu. Ansamblisse kuuluvad peale minu veel Harri ja Tiit Kõrvits, Heigo Mirka, Margus Kappel. Kui Margus või Tiit mujal hõivatud on, siis asendavad neid Anneli Kadakas ja Margus Jürisson. Palamusel peakski olema Anneli, mis on hea, kuna ta on atraktiivne.

Mis on ansambli Rock-Hotell pikaealisuse saladus?

Meie ansambel saab oktoobris 28-aastaseks. See on olnud meeldiv koostöö. Ansambel, mis nii kaua koos mängib, on sõjakirved maha matnud. Alguses tuleb nägelusi ette, tekib riide ja solvumisi. Me oleme sellest east välja kasvanud ning suureks saanud. Me armastame muusikat samamoodi ning meil on sarnane muusikaline maitse.

Milline muusikastiil on Rock-Hotellil valdav?

Aluseks on 50-ndate Ameerika rock?n?roll, mille me põhjalikult läbi töötasime. Sai selgeks, et Eesti publiku ette ei ole mõtet tulla ainult inglise keeles ja hakkasime laule eesti keeles esitama. Seega viljeleme nostalgilist rock?n?rolli. Oleme võimelised esitama muusikat seinast seina.

Me ei planeeri kunagi ette, mis lugusid esitame. Vaatame esimese loo järgi, millises vanuses on publik ning milliste rütmide järgi meeldib talle tantsida. Esitamisele tuleb kindlasti ka vähemtuntud laule meie repertuaarist, kuid häda on selles, et rahvas tahab tuntud lugusid. Sekka on muudki, nii et keegi ei pea pettuma.

Kas te olete ka varem Palamusel esinenud?

Ma olen esinenud Palamusel koos ansambliga Apelsin, koos Reet Linna ja Olav Ehala ning Henn Rebasega. Antti Kammistega olen pidanud Palamuse gümnaasiumis muusikateemalist loengut. Umbes kümne aasta eest esinesin Rock-Hotelliga ühel laadal.

Mida te soovitate inimestele, kes reedel teid kuulama tulevad?

Inimesed võiksid endale rohkem tähelepanu pöörata, et neil oleks mõnus olla. Kui on palav, siis võiksid nad mütsid kaasa võtta. Riietuma peaks vastavalt ilmale, nii et end hästi tunneks.

Aga mida te neile lubate?

Tuleb palju tantsumuusikat. Esineme peaaegu non-stopiga, nii et muusikat on küllalt, et end oimetuks tantsida.

blog comments powered by Disqus