Itaalia õhtu sai alguse inglise keele õppimisest

Sadala rahvamajas peetud  Itaalia õhtul räägiti selle maa vaatamisväärsustest ja kultuurist, kuulati itaaliakeelseid laule Jüri Homenja esituses, nauditi trupi Tokra lõunamaiseid  tantse ja maitsti itaalia roogi. Õhtu sai teoks võõrkeelte õppimiseks, silmaringi avardamiseks, reisimiseks ja harrastusnäitekunsti omandamiseks ellu kutsutud projekti “Music maestro!” raames. 

Sadala Külade Selts kutsus sihtasutuse Archimedes täiskasvanuhariduse allprogrammist Grundtvig rahastatud projekti juhiks Valdi  Reinase, kes piirkonna  rahvale ka inglise keelt õpetab. Boonuseks keeleõppimisel on praktiseerida seda turismireisidel mitmetes maades.

Projektis käib keelteõppimine suuresti läbi muusika. Tundides kuulati ja lauldi ingliskeelseid laule. Itaalia õhtul esines Jüri Homenja, kes selles keeles laulis. Reinas andis ülevaate paikadest, mida Sadala keeleõppijad Itaalias külastasid, ja illustreeris oma juttu slaididega. Külalisi kostitati ka Itaalias tuntud pidupäevajookidega ja spaghetti bolongesega, mille valmistas seltsi liige Luule Väin.

Peoõhtul viidi läbi loosimine, kus auhindadeks olid Itaaliast kaasa toodud meened.

“Olime ka enne inglise keelt õppinud, kuid keeleoskus vajab pidevat täiendamist. Ilma korraliku võõrkeeleoskuseta on tänapäeval raske toime tulla. Suurepärane, kui keele õppimisele lisandub ka võimalus reisida, vaadata iidset Roomat, Vatikani ja teisi ajaloolisi paiku.  Itaalias sai hästi hakkama ka inglise keelega,” rääkisid Kaja ja Kalle Toomik.

“Projekti esitasime selleks, et paikkonna inimestele kodukandis võõrkeele õpet ja kultuurialast enesetäiendamist pakkuda. Sadala rahvamajas on toimunud õpetaja Valdi Reinase juhendamisel  inglise keele tunnid nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Üks keeleõppijate seltskond käis projekti raames sügisel kultuurireisil  Hispaanias ja sarnaselt  Itaalia õhtuga korraldas ka rahvapeo Hispaania stiilis,” ütles Sadala Külade Seltsi juhatuse esimees Pille Tutt.

Grundtvig on Euroopa elukestva õppe programmi täiskasvanuhariduse allprogramm. Programmi eesmärgid on edendada täiskasvanud õppijate ja täiskasvanute koolitajate koostööd partneritega teistest Euroopa riikidest, laiendada täiskasvanute õppimisvõimalusi ning tõsta täiskasvanuhariduse kvaliteeti ja populaarsust Euroopas. Projektipartnereid ja koolituste sihtkohti peab otsima Euroopa Liidu elukestva õppe programmiga liitunud riikide seast. Sadala Külade Seltsi juhitavas kaheaastases projektis on Eesti partnerid   Itaalia, Hispaania, Poola, Türgi ja Portugal.

ii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus