Isetehtud kelgud kihutasid Laiuse mäel

Kokku oli üksteiselt mõõtu võtma tulnud kaheksa võistkonda, neist üks oli kohale tulnud Paidest ja teine koosnes Tartu Kõrgema Kunstikooli õppuritest, ülejäänud võistlejad olid Jõgevamaalt.

Kelkude meisterdamisel olid noored näinud päris palju vaeva ja näidanud üles leidlikkust.

Parima aja isetehtud sõidukite klassis saavutas Tartu Kõrgema Kunstikooli võistkond Inju Kek, kes oma kolmeistmelise sõiduki Ikaruseks ristinud oli. Sõiduk kihutas mäest alla 15 sekundiga.

Teise koha saavutasid Luualt kohale tulnud motomehed, kes sõitsid mäest alla mootorratast meenutava sõidukiga, mille nimi Ekipaa? nr. 44. Kolmanda koha võitles välja võistkond Kivi Paidest, kes tuiskas mäes alla pidurisüsteemiga tooliga, millel all neli suuska.

Võistkond Deam Datsun kihutas mäest alla näiteks puukastiga, millele suusad alla seatud, tulemuse said nad kirja küll vaid ühel katsel kolmest, sest kaks sõitu lõppesid “põõsas”. Kilekotipoisid püüdsid mäetipust alla saada aga suure kilekotiga, millele oma viis võistlejat ära mahutati. Teisel katsel küll strateegiat muudeti ning kilele istuti vaid kahekesi, kuid loodetud edu see siiski ei toonud.

Võistkonnal R.I.P, kelle sõidukiks oli suuskadele monteeritud autoiste, läks märksa paremini, nagu ka arstirõivastuses “Medi-kelgu” poistel, kes kelguna kanderaami kasutasid ning korraldajate võistkonnal “N.A.E.L.”, kellel pidurisüsteemiks langevari. Võitjate hulka neist ükski siiski ei tulnud.

Pärast põhivõistlust said rajale vabaklassi sõitjad tavalistel ?salvokatel?, päeva parimad ajad kuulusid just neile. Arvestust peeti laste võistlusklassis, kuid väljaspool arvestust kihutasid mäest alla ka parajad mehemürakad, kes kuulusid “sajakiloste laste klassi”.

Üritusel osalema ja kaasa elama oli tulnud enam kui sada inimest. Talverõõmu jagasid kelgutajatega ka kaks maskotti ? Politsei maskott Lõvi Leo ja T.O.R.E. liikumise hea tuju ja liikumise elevant Paide Gümnaasiumist.

Kalev Pärtelpoja sõnul, kes koos Marek Sandermatiga oli ürituse peakorraldajaks, tuli sellise võistluse idee kuidagi äkki: Ta lihtsalt vaatas aknast välja, nägi Laiuse mäge ja siis tuligi mõte, et võiks kelguvõistluse teha. Kalev loodab, et isetehtud kelkude võidukihutamisest võiks saada hea tava ka järgnevatel aastatel.

“Isetehtud kelke oleks võinud isegi rohkem olla, kuid tegelikult jäi ürituse korraldamiseks aega napiks ning osalejaid oli tunduvalt enam, kui lootsime,” ütles Pärtelpoeg.

Parimate väljaselgitamisel kujunes kõige olulisemaks mäest alla kihutamise aeg, aga vaadati ka kelgu välimust ehk seda, kui palju sõidukiga vaeva oli nähtud.

Osalejatele pakuti teed ja kringlit, viimaseid jagati ka auhindadeks. Need, kes põhiauhindadest ilma jäid, said meeneteks pastapliiatseid ja helkureid.

Parematest parimad ehk esimese ja teise koha omanikud said tasuta Kuremaa Ujula basseini ja sauna kasutada. Korraldajad on väga tänulikud politseinikele ja kaitseliitlastele, kes ürituse korraldamisel ja huvitavaks muutmisel abiks olid.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus