Iseseisvuspäev Tabivere moodi

Traditsioonidest peeti kinni ka seekord.
Kui vallavanem Aare Aunap ja kaitseliitlased koos muuseumi juhataja Andu Uusiga, kes ise ka aktiivne Kaitseliidu liige on ja kelle algatusel iseseisvuspäeva muuseumis pidama hakatigi, lilli viimast tagasi jõudsid, koguneti muuseumi kaminasaali. Seal hakkasid väikesed pillimehed ehk Tabivere lastekapell ennast juba esinemiseks valmis seadma.

?Vabariigi sünnipäeva tähistamisel oleme juba aastaid üsna kindlatest traditsioonidest kinni pidanud. Ja nii nagu alati, ei hakka ma ka seekord teile pikka pidulikku kõnet pidama. Enne kontserdi algust jõudsime jutud omavahel ära rääkida. Jääb üle ainult teile kõigile rõõmsat Eesti Vabariigi 87. aastapäeva soovida,? ütles vallavanem.

Kontserdi sissejuhatuseks soovis ka väikeste rahvamuusikute juhendaja Liidi Vaino kokkutulnuile ilusat isamaa sünnipäeva. Ta lisas veel, et selline pidupäev väärinuks tegelikult puhkpillimuusikat. Olid ju Eesti Vabariigi esimestel aastatel enne Teist maailmasõda puhkpilliorkestrid olemas pea igas külas ja nende tervituskontsert kuulus nii iseseisvuspäeva kui suvise võidupüha juurde. Paraku pole praegu puhkpillimuusika nii populaarne, aga rõõmustada võime selle üle, et lastel rahvapillimuusika vastu huvi on.

Seda huvi kinnitas ka väikeste pillimeeste rohkus. Et mõne pilli tarvis isegi kaks mängijat on, esinetigi osaliselt nn kahes vahetuses. Orkestri juhendaja kommenteeris lühidalt iga ettekandele tulevat pala ? tutvustas autorit või mainis, millisest Eestimaa nurgast üks või teine lugu pärit.

Ja kuigi õpetaja Liidi kontserdi eel veidi muretses, kas kõik hästi läheb, sest harjutamisaeg on olnud napp, ei tulnud hoolikate sõrmede alt kuuldavale ühtki valenooti.

Pühademeeleolu loovat kontserti oskas hinnata ka vallavalitsus ? vallasekretär Endla Suvi andis pillimeestele tänutäheks kopsaka kommikoti.

Esinesid Liia Leima ja Andres Katte akordionil, Artur Aunap saatekandlel, Cätlin Põldaas ja Keiu Kull plokkflöödil, Diana Lazarevskaja ja Indrek Aru kontrabassil. Trianglit mängis Kertu Liiv, kraapsupilli Nastja Bazova ja jauramit Andrei Ivanov. Akordionil toetas lapsi ka juhendaja.

Et Andu Uus selle tähtpäeva puhul tavaliselt muuseumis relvanäituse korraldab, on ka enam-vähem teada ja alati leidub nii nooremaid kui vanemaid mehepoegi, keda just huvi näituse vastu kohale meelitab. Ka hernesupisõbrad on sellel päeval enamasti kõik. Äksi Puhkemaja kokkade valmistatud kuum supp sobib külma ilmaga jutuajamise kõrvale pareminigi kui kohv, mis teatavasti imekähku tassis ära jahtuma kipub.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus