Isadepäeva töötoad Jõgeva põhikoolis

10. ja 11. novembril tähistati Jõgeva põhikoolis kõikide kooliastmete ühist isadepäeva. Kokku tegutses kahel päeval kokku 11 töötuba, kus osales 109 vanemat koos oma lastega.

Töötubade läbiviimisel tegi kool koostööd Jõgeva linna noortekeskusega. Tegevusi rahastati osaliselt Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse koordineeritud projektist, mille üks osa on piirkondliku võrgustikutöö koordineerimine ning noortekeskuse ja kooli ühisürituste korraldamine. Nii koolile  kui noortekeskusele oli oluline anda lastele ja nende vanematele võimalus koos tegutseda.

Töötubade läbiviijateks olid õpetajad, ringijuhendajad, noortekeskuse töötajad ja noorteühenduse 4H juhendajad.

Esmaspäeval toimusid töötoad 5.-9. klasside õpilastele ja nende vanematele. Osaleti mälu- ja seiklusmängus, foto- ja savitöötoas, meisterdamise ja laskmise töötoas. Vanemaid oli kokku 37, kuid kõik, kes olid kohal, nautisid tegevust.

Mälumängus olid põhiliselt lastele suunatud küsimused Jõgeva linna ja valla, spordi, Eesti presidentide ja tähtsate paikade kohta. Üks osalenud lapsevanem kirjutas tagasisidelehel: “Meeldis. Olid huvitavad küsimused. Lapsevanemad peaksid ikka rohkem koolis käima. Aitäh õpetaja Jana Tiidole!”

Noorkotkaste instruktor Kristian Vaarpuu viis Rohu tänava koolimaja ümbruses läbi seiklusmängu “Saame hakkama”. Vaatamata sellele, et võistles vaid kolm peret, oli Kristiani sõnul väljas tore seigelda.

Fototöötoas andis fotoringi juhendaja Merilin Kalavus näpunäiteid, mida pildistades tähele panna ja kuidas oma fotoaparaati efektiivsemalt kasutada. Pildistati üksteist ja tehti rühmapilte.

Noortekeskuse eestvedamisel meisterdati kõikvõimalikke külmkapimagneteid ja savitöötoas vooliti kerisekalu. Savitöö juhendaja Janne Maasing: “Väga tore oli. Meeldis nii lastele kui ka vanematele. Väga vahvad kalad tulid välja.”

Ühes populaarsemas – laskmise töötoas – oli eesmärk rääkida relvade (õhupüsside) ohutust ja arukast kasutamisest. Juhendaja Mikk Lind tegeles kahel päeval nii algklassiõpilaste ja nende isadega kui ka “üheksandike” ning nende vanematega

Teisipäeval oli melu täis Piiri tänava koolimaja, sest seal tegutsesid töötoad 1.-4. klasside õpilastele, kellele lisaks osales 72 vanemat. Lisaks külmkapimagnetite meisterdamisele said vanemad ja lapsed 4H juhendajate Evi ja Eha eestvedamisel valmistada liivakaarte ja helkureid. Üks lapsevanem kirjutas tagasisidelehel: “Lapsele meeldis, sest see oli väga põnev ja helkur jäi ka endale. Laps hakkab seda helkurit kindlasti kandma.”

Põnev oli elektrooniliste meisterduste töötuba, mida juhendas kooli tehnoloogiaõpetuse õpetaja Erik Raud. Kokku monteeriti mikromootoril töötavaid ja põrisevaid “sitikaid”. Eriku sõnul olid kõik osalejad südamega asja kallal ja tänu sellele valmisid omanäolised ja põnevad sitikad.

Kokkade töötoas valmistasid vanemad ja lapsed käsitöö ja kodunduse õpetaja Maris Prii valvsa pilgu all isadepäeva salatit. Lillkapsast, tomatist ja suitsujuustust valmis tervislik ja maitsev salat, mida kohe ka süüa sai.

Tagasiside kõigist isadepäeva töötubadest oli positiivne. Vanemad kirjutasid, et selliseid üritusi võiks tulevikus veel tulla ning nad osaleksid kindlasti.

Projekt “Riskilaste toetusprogrammi rakendamine läbi noortekeskuste” on rahastatud Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) toetuste programmi “Riskilapsed ja -noored” taotlusvoorust “Noorte- ja noorsootööorganisatsioonide võime kaasata riskilapsi ja noori on paranenud”.

KATRE PÕDER, Jõgeva põhikooli huvijuht

blog comments powered by Disqus