Jõgeva Ühisgümnaasium kutsus reedel algklassiõpilaste isad oma tundidesse. Kuigi eelkõige oli mõeldud isadele, võis väike koolijüts kaasa võtta ka mõne teise täiskasvanu, näiteks ema või vanaisa.
?Isasid on meil siin täna väga palju käinud, aga ka vanaisasid,? kiitis õppealajuhataja ning kolmanda klassi klassijuhataja Ilme Kraaner.
Lahtiste tundide päev on Jõgeva Ühisgümnaasiumis kujunenud juba traditsiooniliseks ürituseks, mis Ilme Kraaneri sõnul on toimunud juba vähemalt viimased viis aastat.
Kolmandas klassi õpilased olid isade tarvis ette valmistanud väikesi näitemänge, mis võisid kesta kuni kaheksa minutit. Samuti valiti klassis superisasid: sellel konkursil lõi kaasa viis julget isa, kes muu hulgas ka oma portree joonistasid.
Lapsed usuvad, et selleks, et kõigega toime tulla, peaks isal olema vähemalt kaksteist kätt.
Nad pakkusid välja, et isad peaksid suutma pesu triikida, internetis surfata, nõusid pesta, autoga sõita, süüa teha, koduloomi hoida, lastega mängida ja kõige tipuks veel oma tuba ka koristada.
Matemaatikatunnis pandi isad ülesandeid lahendama ning need olid päris keerulised. Huumorimeelega isad jäid matemaatikapähklitega hätta, mis lastele eriti rõõmu valmistas. Isad, teadagi, on väga erinevad, üks neist ütles, et ta mõnesid tähti tunneb küll: just neid suuri trükitähti.
Kolmanda klassi õpilased, kellega natuke sai isade päevast vesteldud, leidsid et lahtiste uste tunnid on väga vahvad. “Kõige rohkem nalja sai siis, kui isad oma portreesid pidid joonistama,” ütles Triin. Annikale meeldis aga paberist mütside valmistamine. Samuti oli laste meelest vahva see, et inglise keele tunnis perekonnalaulu lauldi.
Peredes tähistatakse isadepäeva erinevalt: kes joonistab isale kaardi, kes viib kohvitassi voodisse. Mõni pere aga läheb isadepäeva puhul ühisele piknikule.
Isaga saab aga koos palju toredaid asju teha: malet või kaarte mängida, joonistada, huvitavates kohtades käia või koos õues möllata. Mitmete laste suur soov oli aga see, et isadel oleks vähem tööd ja rohkem aega nendega koos olla.
Sama kooli esimeste klasside õpilased kirjutasid isadest luuletusi, meisterdasid koos, lugesid muinasjutte ning nuputasid.
Tantsu- ja mängutunnis said aga mõlema esimese klassi õpilased tantsuõpetaja Merleen Läänemägi juhendusel põnevaid koordinatsioonimänge mängida ning oma tantsuoskust demonstreerida. Tunde vaatama tulnud isad läksid ka ise hasarti ning elasid võistlustele tormiliselt kaasa.
Põltsamaa lasteaed Mari korraldas aga poistenädala, mis oli pühendatud lähenevale isadepäevale. Nädala eesmärk oli isasid tähtsustada ning pakkuda lastele võimalust koos päevakangelastega midagi põnevat teha. Tavalisest veidi rohkem tähelepanu pöörati ka poistele kui tulevastele isadele.
Nii peeti Mari lasteaias esmaspäeval kaabupidu, teisipäeval oli aga rühmades meisterdamise päev, kus lapsed isadele kaarte ja kingitusi meisterdasid. Samuti valmistati mardimaske ja lipse ning õpiti naelu taguma. Kolmapäeval valiti lasteaias rammumees ning korraldati liikumismänge. Neljapäeval jooksid ringi mardid, reedel peeti aga ühine isadepäeva perepidu Pipi juhtimisel. Lisaks korraldasid lasteaiarühmad eraldi ettevõtmisi, mõnedes neist toimusid isadepäeva õhtud. Üks rühm käis puidutsehhi tööd vaatamas.
Täpselt isadepäeval, 13. novembril toimub Põltsamaa kiriklas koogivõistlus. Noored kaunistavad tordipõhju moosi, kreemi ja kõige muuga, mis nad kodust kaasa võtavad. Hiljem on kõik, eriti isad, oodatud valminud kooke ja torte hindama ja degusteerima. Parimad koogikaunistajad saavad mõistagi auhinnad.
Eesti Naisliit (EENA) kuulutab aga isadepäeval kaheksandat korda välja aasta isa. Sellele tiitlile võis üles seada Eesti kodaniku, kelle perekonnas kasvab või on üles kasvanud vähemalt kaks tublit last ja kes on tunnustatud nii oma ametitöös kui ka perekonnaelus, olles ühiskonnale heaks eeskujuks ka väljaspool oma pereringi.
EVA KLAAS