Isad jäid jälle tähelepanuta

Tänavuaastane isadepäev on ajalooks saanud, kuid ikka veel saab lugeda artikleid tublidest isadest, keda maakonnad või omavalitsused on aasta isa tiitliga tunnustanud. Jõgevamaalt aga kedagi sellist ei leia. Miks küll? Kas tõesti pole meil hoolivaid ja asjalikke isasid, kelle tegemisi võiks esile tõsta? Isasid kindlasti on, aga tunnustamist pole


Küllap on siin üheks põhjuseks maavalitsuse kadumine, sest just see asutus vastutas varemalt kõikvõimalikke tunnustamisürituste ja -konkursside korraldamise eest. Kuigi osaliselt on selle funktsiooni üle võtnud Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus, siis aasta ema valimiste kõrval pole isadeni ka nemad veel jõutud. Maakonnas pole ka esiveduriks olevat tugevat omavalitsust.

Küll sain kuulda JAEK-ist lubadust, et juba järgmisel kuul arutatakse järgmise aasta tööplaane ja aasta isa tunnustamine tuleb seal kindlasti jutuks.

Kogukondade surve selliste tegemist taga oleks asjakohane ja paneks aasta isa valimise teema kiiremini liikuma. Seepärast – vaadakem enda ümber ja kui teame mõnd tublit meest, kes aasta isa tiitlit igati vääriks, siis haarame n-ö härjal sarvist. Isad on sama olulised kui emad, näitame seda siis ka Jõgevamaal.

 MERIKE KASK

blog comments powered by Disqus