Interneti leviala Jõgevamaal laieneb

“Väga paljud soovijad on aga alles liitumise ootel,” märkis Henri Pook, kes rääkis IT arenguga seotud küsimustest kolmapäeval Põltsamaa vallamajas toimunud Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse koosolekul.

Kohtumisel vallavanemate ja linnapeadega märkis maasekretär Henri Pook, et internetivõrgu edasiarendamisel peaks esiteks rõhku panema sellele, et kõik soovijad endale internetiühenduse saaksid. “Piirkondades, kus internet juba levib, tuleb selle süsteemiga ühinemiseks päris pikka aega järjekorras oodata. Lähiajal peaks just kusagil Jõgevamaal internetivõrguga liidetama 200. klient, aga rohkem soovijaid on alles liitumise ootel. Teine väga tähtis teema on kvaliteedi tagamine arendatavas võrgus. Kolmandaks ei ole ka hind veel piisavalt soodne, mis sunnib üsna paljusid sellest loobuma. Loodame, et tänavusest suvest võetakse kasutusele uued tehnoloogiad, mis suurendavad interneti levikut ka piirkondadesse, kuhu see praegu maastiku reljeefi või suurete metsade tõttu ei “ulatu “,” ütles Pook.

Maasekretär märkis, et Jõgevamaa IT-nõukogu uueks väljakutseks saab koostööorganisatsiooni eMaakond poolt ette valmistatavate arenguprojektide elluviimine maakonnas, sealhulgas ka vajaliku eelneva analüüsi teostamine projektidele. “IT-nõukogu asub taas koguma ja vahetama infot, mis on seotud kohalike omavalitsuste infotehnoloogia alaste arengute ja koostööga maakonna tasemel, ” lausus Henri Pook

Poogi sõnul korraldatakse lähiajal organisatsiooni eMaakond järgmine nõupidamine Kuremaal ning teemaks on eMaakond 2007. a tegevusplaani koostamine.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus