Intellektika tutvustab õppimise ja tööleidmise võimalusi

Haridusmessil tutvustavad end Eesti suuremad kõrgkoolid ja kutsekoolid, samuti Tartumaa gümnaasiumid ja põhikoolid.

Tänavu toimub Intellektikal karjäärilaat, millel on võimalik tutvuda firmadega, kes abistavad töö ja täiendõppevõimaluste leidmisel. Kohal on ka koolituskeskuste ja tööturuameti esindajad ning karjäärinõustajad. Messil saab teha kutsesobivusteste, kirjutada ja analüüsida CVsid ning osaleda näidis-tööintervjuul.
Toimuvad seminarid karjääri ja tööotsingu teemadel ning tutvustatakse õppimisvõimalusi välismaal.

Messikeskuse kahel laval astuvad konkursi “Aktiivne kool” raames üles kooliõpilased näidistunni ja keskkonnasäästliku rõivamoe teemaliste kavadega, sportlike showde ning oma kooli tutvustavate PowerPoint presentatsioonidega. Tartu Kutsehariduskeskus esineb moeshow ning Kõrgem Sõjakool jõu- ja ilunumbritega.

Samuti on võimalik mõlemal päeval jälgida Hansapanga etteastet teemal “Kuidas tööjõuturul õnnelikuks saada”. Tartu, Viljandi ja Põltsamaa kutseõppeasutused võistlevad omavahel müüriladumises.
Seminariruumis saab teha kutsesobivustesti ning tutvuda inglise keele eksami tegemise tingimuste ja õppimisvõimalustega välismaal. Teaduskohvikus tutvustavad Ahhaa-keskuse teadlased uusi ja põnevaid avastusi füüsikavallas.

Avatud on ka õpilasfirmade laat. Kirjastus Koolibri tutvustab ja müüb uusimaid õppematerjale ning Turu raamatumessi korraldajad Soomest jagavad oma kogemusi.

Intellektika projektijuhi Margus Kikkuli sõnul pööratakse tänavusel haridusmessil erilist tähelepanu just täiskasvanute täiendkoolitusele ja karjääriplaneerimisele.

“Me soovime inimestele tõestada, et kunagi ei ole liiga hilja õppida või ümber õppida,” ütles Margus Kikkul.

Mess on avatud reedel kella 10-18 ja laupäeval kella 10-16. Pääse maksab 10 krooni. Igal täistunnil väljub Tartu turuhoone juurest tasuta buss, mis soovijad messile sõidutab.
Lähemat infot messi ajakava, osalejate, karjäärilaada ning ürituse kohta üldiselt saab Intellektika ametlikult koduleheküljelt www.tartunaitused.ee/intellektika.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus