Inimeseõpetuse õpetajad olid koolipingis

Jõgevamaal korraldati inimeseõpetuse õpetajatele Eestis esimene koolitus emakakaelavähki põhjustava HPV viiruse ja selle profülaktika teemadel.

Õppepäeva korraldanud Jõgeva maavalitsuse tervishoiu peaspetsialist Hiie Koppa märkis, et koolituse eesmärgiks on teavitada avalikkust, eriti aga õpetajaid, õpilasi, lapsevanemaid ja omavalitsustegelasi HPV viirusest ja sellesse nakatumise vältimisest.

“HPV-st tingitud infektsioonide, sealhulgas emakakaelavähi levimise tõttu sureb Eestis igal aastal 70-80 naist,” ütles ta.

Jõgevamaa inimeseõpetuse õpetajaid koolitamas käinud Valga haigla naistearst Aive Kalinina ütles, et tema koolitus lähtub noorest kui isiksusest ja seetõttu on õpetamise metoodika seksuaalkavatuse aspektist erinev. “Kasvatuslik suund peab silmas ja aktsepteerib noore inimese seksuaalsust ning suunab õigete teadmistega seksuaalkäitumist, muutes noore inimese valikuid  riskikäitumise vähendamise osas.  Rääkisin sugulisel  teel levivatest haigustest, nende ennetamisest ja vaktsineerimise vajadusest ning ka haiguste sümptomite äratundmisest,” rääkis arst.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus