Inimesed otsivad enim kaitset püsiva töövõimetuse eest


Inimesed tajuvad suurima majandusliku riskina püsivat töövõimetust ning selle vastu kindlustaks end iga teine vastanu, selgus Swedbanki elukindlustusuuringust.

Püsiva töövõimetuse ohu kõrge tajumine haakub riiklike statistiliste näitajatega. Selle kohaselt registreeritakse igal aastal Eestis umbes 15-17 000 uut juhtu. 2013. aastal oli nendest 1234 kaotanud töövõime vähemalt 90 protsendi ulatuses.

Eesti statistikaameti andmetel on peamisteks püsivat töövõimetust tekitavateks põhjusteks südame ja vereringeelundite haigused, lihaskonna, luustiku ja sidekoe haigused, halvaloomulised kasvajad, psüühikahäired või õnnetuse tagajärjel saadud rasked vigastused.

Kindlasti on oluline oma tervise eest hoolitseda, kuid isegi siis, kui järgime tervislikku eluviisi ja toitume targalt, võib elus ette tulla ootamatuid olukordi. Me ei saa alati oma terviseseisundit täpselt prognoosida, kuid saame mõelda ja tegutseda, et olla valmis kõige halvemaks, mis meie toimetulekut võib haavata.

Enimtajutud riskide seas toodi uuringus samuti välja töötuse, ajutise töövõimetuse ja traumade oht. Sageli mõeldakse, et elukindlustusest on kasu vaid kindlustaja surma korral. Tegelikkuses pakuvad kindlustuslahendused majanduslikku kaitset ka ajutise töövõimetuse ja traumade korral.

Eestis juhtub igal aastal üle 150 000 mitmesuguse traumaga lõppenud õnnetuse. Nendega kaasnevad sageli ootamatud kulud, ajutine tööpaus ja sissetulekute vähenemine. Traumakaitse aitab näiteks hüvitada ravikulusid või kindlustada pikema haiguslehel viibimise korral inimest ka päevarahaga.

Elukindlustusuuringu viis läbi Swedbank selle aasta juunis ja selles osales 804 vastajat.

i

KATRE UIBOMÄE, Swedbanki investeerimise ja kindlustuste osakonna juht

blog comments powered by Disqus