Inimese tervis on tema oma kätes

Sellel laupäeval tähistatakse rahvusvahelist diabeedipäeva. Seda tehakse selleks, et pöörata tähelepanu tänapäeval tihti elustiilist tulenevale ohtlikule haigusele.


Kuigi I tüübi diabeedi põhjuseid ei ole lõpuni välja selgitatud, on siiski mõned tegurid, mis sellele kaasa aitavad ehk stress, pidev pingeolukord ja viirushaigused. Väga tähtis, et inimene oskaks jälgida nii enda kui ka oma lähedaste tervist. Kui ilmnevad mingidki märgid, peab kohe laskma perearstil veresuhkrut mõõta. Mida kiiremini diabeet avastada, seda vähem teeb see kahju organismile. Üks märkidest on näiteks pidev janu.
Kui on ülekaal ja välja hakkab või on kujunenud II tüübi diabeet, siis on tähtis jälgida millal, mida ja kui palju süüa ning kuidas liikuda. Inimesel peab endal olema soov oma tervist parandada ja tema panus on diabeedi ravis ülioluline. Selle diabeeditüübi põhilised mõjutajad ongi ülesöömine ja mitteliikuv eluviis.
Tervise jaoks on esimene põhireegel, et süüa tuleb regulaarselt ja tähtsad on kõik põhitoidukorrad: nii hommiku-, lõuna- kui ka õhtusöök. Teiseks peaks kindlasti palju liikuma ja seda iga päev. Kolmandaks tuleb kindlasti ära jätta kõik rasvased toidud, magusad joogid ja seda just õhtusel ajal, sest inimene ei kuluta seda energiat ära ja kehakaal tõuseb.
ULVI TAMM

blog comments powered by Disqus