Ingverit jätkub kõikjale

Eesti maaelu käekäiku on oma otsuste ja tegudega tugevasti mõjutanud Jõgevamaa Põllumajandustootjate Liidu tegevdirektor Urmas Ingver. Nii põldude harimises kui ka majanduspoliitikas oskuslikult orienteeruv mees jõuab pühapäeval ikka, kus peaks jätkuma piisavalt energiat ja tarkust Eesti asja ajamiseks. Nelikümmend viis aastat tagasi ilmale tulnud Urmas Ingver on sünnikoha järgi pealinna poiss. Suved veetis ta aga maal vanavanemate juures. Nii kujunes huvi põllumajanduse vastu. 1984. aastal sai Ingver diplomi Eesti Põllumajanduse Akadeemia agronoomiateaduskonnast. Koos kursuseõest abikaasa Annega tuli ta tööle Jõgeva Sordiaretuse Instituuti. Algul oli ta heintaimede aretaja ning tegeles roog-aruheinaga. Väetised aga kallinesid, roog-aruheina tarvitamine põllumajanduses vähenes, mistõttu jäi pooleli ka aretustöö. Urmas Ingverist sai aga Jõgeva Sordiaretuse Instituudi haldusdirektor.

Instituudi tänane direktor Mati Koppel rääkis: ?Kui Urmas Ingveriga sordiaretuse instituudis tutvusin, siis selgus, et meil on palju ühiseid tuttavaid. Meie ühiseks harrastuseks on sport. Mängime samas sõpruskonnas kaks korda nädalas korvpalli. Urmasel pole küll ehtsat korvpalluri pikkust, kuid seevastu on ta hea mängujuht, kes meeskonda piisavalt ergutab. Arvestades Urmas Ingveri tugevat organiseerimisvõimet, arvan, et temast võinuks saada ka hea teadusorganisaator. Urmase abikaasa, magister Anne Ingver töötab meie instituudis nisuaretajana ning on igati koostöövalmis kolleeg.?

1996. aastal kutsuti Urmas Ingver tööle Jõgeva Tootjate Liidu esimeheks ja tal tuli hakata hea seisma nii Jõgevamaa kui ka Eesti põllumeeste huvide eest tervikuna. ?Põllumajandus on üle elanud raskeid aegu: põllumajandusreformi, Venemaa börsikriisi, pankrotid ja toiduainetetööstuse madalseisu. Kõik tänased Jõgevamaa Põllumajandustootjate Liitu kuuluvad firmad on jätkusuutlikud ettevõtted, kes optimistlikult tulevikku vaatavad,” märgib juubilar ise.

?Tegevjuht on teinud Jõgeva Põllumajandustootjate Liidust populaarse organisatsiooni mitte ainult Jõgevamaal, vaid Eestis tervikuna. Jõgeva põllumajandusjuhid on ju teada nii lähemates kui ka kaugemates paikades. Ingveri kõige tummisemaks teeneks võib aga pidada asjaolu, et põllumajandus on taas saanud väärikaks majandusvaldkonnaks ja põllumehesse suhtutakse austusega,” rääkis Jõgevamaa Põllumajandustootjate Liidu nõukogu esimees, AS Pajusi ABF juhataja Lembit Paal.

Urmas Ingver on valitud mitmete põllumajandusorganisatsioonide juhtorganitesse, näiteks Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja ja Põllumajandustootjate Keskliidu nõukokku.

?Urmas Ingver on väga loogilise mõtlemisega inimene, kes oskab oma mõtte väga selgelt ja konkreetselt välja öelda, oskuslikult valitsus- ja riigiasutustega suhelda ning neile põllumajandustootjate probleeme selgitada,” ütles Põllumajandus- Kaubanduskoja juhatuse esimees Ants Käärma.

SEB Ühispanga Jõgeva kontori direktor Tiina Ereb märkis, et ka panga vaatevinklist on Urmas Ingveri roll põllumajandusettevõtete tegevuse koordineerijana nähtav. ?Urmas Ingver on jäänud meelde ka suhteliselt nõudliku partnerina. Et tema ideede ja mõtetega kaasa minna, selleks tuleb osata kiiresti mõelda ja kiiresti seoseid leida, nagu tema seda teeb,” ütles pangajuht.

Urmas Ingver on ka maakonnalehte Vooremaa ja Ärilehte välja andva firma AS Seitung juhatuse esimees. ?Urmas Ingveriga on väga hea koostööd teha, sest ta tabab kõike lennult,” lausus Seitungi pearaamatupidaja Urve Vikat.

Tänane maavanem ja varasem ettevõtja Aivar Kokk meenutab, kuidas juubilari suhted meediaga alguse said. ?Üksteist aastat tagasi arvasime mõlemad, et Jõgevamaa leht peab ka tulevikus kuuluma oma maakonna kapitalile. Osalesime koos Vooremaa erastamise oksjonil. Seitungi pakkumine tunnistati parimaks. Nii saimegi teineteisega lähemalt tuttavaks ja oleme mõnedki puudad soola koos ära söönud. Urmas Ingveri suurimaks kordaminekuks põllumajanduse alal loen aga seda, et piima hind on muutunud järjest enam vastavaks põllumajandustootjate huvidele.”

blog comments powered by Disqus