Inglismaa valimisreklaam lendas Jõgevamaale

Koolivaheaja alguses õhtul liinibussiga koju sõitnud Jõgeva Gümnaasiumi 10. klassis õppiv Tauno ja sama kooli abiturient Tarvo märkasid peaaegu üheaegselt maanteest paarisaja sammu kaugusel võsa veeres mingit punast kogumit. “Esimene mõttevälgatus oli, et punastes vestides teetöölised õiendavad midagi võsa ääres, aga siis, kui buss lähemale jõudis, oli läbi akna selgesti näha, et kimp õhupalle on okstesse kinni jäänud. Uudishimu ei andnud rahu ja nagu koju jõudsime võttis Tauno jalgratta ja sõitis asja uurima,” meenutas Tarvo õhupallide leidmist.

Alul arvasid poisid, et keegi on pulli teinud ja pundi palle kusagil siinsamas läheduses õhku lennutanud, pallil olevat kirja uurides ja internetis surfates sai aga üha enam kindlust, et saadetis on tõepoolest kusagilt kaugemalt siia jõudnud. Pallidel oli suures kirjas “vote Labour” ja internetiaadress www.labour.org.uk, väiksemad kirjad viitasid Londonile, leiboristide parteile ja nende kontaktandmetele. “Läksin arvutisse ja võtsin selle lehekülje lahti. Vaatasin, seal suurelt peaminister Tony Blairi pilt, jutt 25. – 29. septembrini toimunud konverentsist ja pildid samasugustest õhupallidest, nagu me oma talu lähedalt leidsime. Hakkasin siis inglisekeelses jututoas uurima, et mis ja kuidas. Selgus, et septembri lõpus olid nad Londoni lähistel näinud väga palju selliseid musta või kollase roosiga kaunistatud punaseid õhupalle. Kui rääkisin ühele inglasele, et tõin need pallid koju ja jätsin alles, siis tema vastas, et kujutab ette Eestimaa tüüpilist aeda, mis on täis nende valimisreklaami,” rääkis Tauno oma uurimistöö tulemustest.

“Valimisreklaami oli meil endalgi küllalt: kuhu ka ei läheks või mida ei loeks – igalt poolt vaatas valimisreklaam vastu. Seda oli liiga pikalt ja palju, nii et tüütas juba ära,” arvas Tarvo, kes alles hiljuti jõudis valimisikka ja käis esimest korda valimas. Poisid tahaksid kunagi ka ise Inglismaale reisida, kuid praegu tuleb leppida vaid Kasetuka talu lähedale õhupostiga tulnud saadetisega. Tasapisi hakkavad pallid heeliumist tühjaks saama, aga mõne on jõudnud Miisu mänguhoos juba katki teha. Paar pallikest tahavad poisid aga alles hoida – hea teistelegi näidata ja oma leidu meenutada.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus