Imelik on taas Paunveres käimas

Maakonnas jätkuvatele uue mängufilmi „Talve” võtetele saabus möödunud laupäeval plaaniväline paus, kuna kaamera lakkas töötamast. See-eest nähti Palamuse vahel liikumas Austraalias elavat Imelikku (Rein Aedma), kelle tarvis nüüd filmi ka pisiroll kirjutatakse.


„Võib öelda, et mind leiti ootamatult üles, värviti pea ära ja topiti purki,“ rääkis suvekuudel Pärnus elav Aedma eile Vooremaale.

„Nädala eest mind leiti ja stsenarist Martin Algus sai ülesande mulle filmi ka pisiroll kirjutada. See on umbes tere ja head aega roll,” lisas Imeliku rolliga Eesti filmiloos kuulsust kogunud Rein Aedma.

Tema sõnul on talle ette nähtud isegi kaks võttepäeva. „Esimene pidi olema möödunud laupäeval ja loobusin seepärast ka ühest välisreisist. Kahjuks aga juhtus nii, et filmitegijatel purunes kaamera ja võttepäevast asja ei saanudki. Nüüd on minu võttepäev homme, mil filmitakse Maarja-Magdaleenas kiriku juures.”

Imeliku sõnul saab „Talve” stsenaariumit lugedes igal juhul kõvasti naerda. „Ütleme nii, et Lutsu eelmiste teostega ja „Talve” raamatuga ei ole sellel suurt midagi ühist. Võib-olla ainult mõned nimed. Kuidas vaataja selle vastu võtab, eks seda näitab juba aeg,” arutles viimased kolmkümmend aastat Rohelisel Mandril elav Imelik.

„Kindlasti on tore siin vanu tuttavaid näha. Näiteks Lesta (Tõnu Alveus) mängib nüüdses filmis proviisorit. Tõnissonile pakuti ka rolli, kuid Ain (Lutsepp) loobus.”

Stsenarist Martin Algus sõnas, et Lutsepp näitas loobumisega oma kindlameelsust.

Võtepäeval Künnapuu talus, mis filmis kujutab Raja talu ning asub üsna maakonna piiril, sujus esmaspäeval kõik hästi – kaamera saadi Taanist parandusest tagasi ja töötas suurepäraselt. Viivitus tuli seetõttu, et Taanis olid pühad ja kuskil olulises lahtris puudus „linnuke” nagu võttegrupist selgitati.

Filmis on juhtunud ka üks traagiline lugu, nimelt kukerolli kehastunud kuke viis rebane ühel ööl minema. Loomi, kes osalenud on ja kellel on läinud paremini, on mitmeid: kits Pille, koer Darka on ainult mõned, keda suurfilmis näha saab.

Filmikunstnik Killu Mägi ütles, et tal on endistest filmidest – nii „Kevadest” kui ka „Suvest”, isegi mõned rekvisiidid olemas. Ta tõi esile Imeliku kandle ning ka grammofoni, mis küll ajastu muutuse tõttu kaasa enam ei mängi. Küll on kasutusel „Suvest” pärinevad toolid.

Nii noored kui ka vanad näitlejad suhestuvad teineteisesse hästi ja kohtusid esimest korda võtteplatsil. Ka Saksa sõjaväkke sattunud Kiire poega kehastav Märt Koik sai oma isaga, keda kehastab Margus Lepa, kokku võtteplatsil. Esmaspäeval olid võttel veel Riina Hein, Harri Kõrvits, Karl Robert Saaremäe, Franz Malmsten ja Hennessi Schmidt.

TIIT LÄÄNE

INDREK SARAPUU

blog comments powered by Disqus