Imbi Paju „Tõrjutud mälestused“ Soome kirjandusklassika seas

Möödunud aasta augustis ilmus kirjastuses Gallus eesti keeles kordustrükina Imbi Paju teos „Tõrjutud mälestused”, mis on loonud sildu paljude riikide vahel. Kolmapäeval ilmus see Soomes kirjastuse Like vahendusel tänapäeva kirjandusklassika hulka valituna kui Gulagi kirjanduse suurepärane näide. See on erakordne sündmus kahe riigi kirjandussuhetes. „Tõrjutud mälestused“ anti välja ka e-raamatuna ja audioraamatu vormis.


Kirjastuse osakonnajuhataja ja Imbi Paju raamatute toimetaja Mari Hyrkkäen põhjendas avaldamisotsust: „Teos on ilmunud kaheksas keeles, läinud aastal ka ungari ja rumeenia keeles ning jõudnud ringiga meie juurde tagasi. Oleme selle üle rõõmsad, sest see teekond näitab raamatu ajatust. Selles leidub uusi tähendusi, mida avastada eri ajaperioodidel maailma eri paigus ja eri põlvkondade seas. „Tõrjutud mälestused“ on sügav lugemiskogemus, mis annab jätkuvalt avastuslikke õppetunde inimlikkusest ja väikese inimese saatusest keset ajalootorme.“
„Tõrjutud mälestused“ ilmus esimest korda 14 aastat tagasi. See on kasutusel paljudes ülikoolides nii Eestis kui ka välismaal ning juba aastal 2007 valiti see Rootsi koolide ajaloo õppematerjaliks.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus