Ilmus Vooremaa Maastikukaitseala aastapäevale pühendatud kalender.

Möödunud nädalal nägi trükivalgust fotograaf Johannes Haava koostatud ja kujundatud Kalender-album 2009, mis on pühendatud Vooremaa Maastikukaitseala 45. aastapäevale.

Kalender-album 2009 on illustreeritud  ennekõike Johannes Haava aerofotodega Vooremaa Maastikukaitsealal, Endla Looduskaitsealal ja Alam-Pedja Looduskaitsealal paiknevatest maastikest.  Samuti on kalendris Heinrich Lukki foto  Emajõe Suursoost kui ainulaadsest soode  ja luhtade maastikust Peipsi-äärsel madalikul  ja Anatoli Makarevitši foto looduslikult kaunis ja atraktiivses paigas toimuvast Kalevipoja Uisumaratonist. Kalendris asuvatele fotodele järvedest on märgitud pindalad, suurimad ja keskmised sügavused. Samuti on kalendrisse kirjutatud nimepäevad.

“Kalendri koostamisel andsid head nõu Riikliku Looduskaitsekeskuse Jõgeva-Tartu regiooni direktor Toomas Võime  ja asedirektor Aita Saksing. Abiks olid ka Tartu Observatooriumi direktor Laurits Leetjärv , teadur Alar Puss  ja Jaan-Ivo Lukas Meediabüroo, ” ütles Johannes Haav, kes on tänaseks koostanud neli looduslikult kauneid ja kultuuriloolisi paiku tutvustavat kalendrit.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus