Ilmus luulekogumik “Peipsi hing?

Kogumiku valmimine oli väga pikaajaline protsess. Luulekogu koostajal Fjodor Maspanovil oli juba aastaid tagasi unistus teha selline kakskeelne luulekogumik. Selleks kutsus ta ajalehe Peipsi rannik vahendusel inimesi kirjutama luuletusi Peipsi kohta ja neid talle saatma. Jooksvalt avaldati saadetud luuletusi ka ajalehes, nii eesti kui ka vene keeles. Parimad tööd avaldati vastvalminud kogumikus. Kokku võttis kogumiku koostamine Maspanovi sõnul umbes viis aastat.

Igal suvel luulepäev

Igal suvel korraldati üks luulepäev, kuhu kutsuti kokku kõik luulekonkursil osalejad. Taolisi luulepäevi on juba korraldatud kolm aastat, kuid sel aastal korraldati see hoopis talvel, sest kogumiku koostaja soovis, et see toimuks kogumiku ilmumisega samal ajal.

Konkursist võttis osa 63 autorit, kellest umbes pooled olid eestlased. Maspanovi sõnul on kogumikus kirjas kõigi konkursil osalenute nimed. “Meie ise pole spetsiaalselt luuletajaid otsinud, kes võiksid konkursist osa võtta. Ma tean, et neid, kes Peipsist luuletavad, on palju rohkem. Seega oleks minu soov, et aina rohkem inimesi sellest üritusest osa võtaks,” rääkis Maspanov.

Plaanis ka teine kogumik

Praegu on kirjutajateks põhiliselt vanemad inimesed, kuid Maspanovi sõnul on järjest rohkem noori hakanud talle luuletusi saatma.

Kogumiku “Peipsi hing” trükist  ilmumisega luulekonkurss veel ei lõpe. Fjodor Maspanov sooviks, et järjest rohkem inimesi talle oma loomingut saadaks. “Tore oleks, kui saaks avaldada ka teise samasuguse kogumiku, kuid suurema arvu autoritega,” ütles ta.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus