Ilmus bro?üür “Betti Alveri Muuseum Jõgeval”

Toomas Muru sõnul sai ajaloolis-kultuurilooline bro?üür välja antud ennekõike selleks, et asjahuvilisi põhjalikumalt kurssi viia teemadega, mida Betti Alveri Muuseum tutvustab. Trükise esimeses artiklis kirjutatakse muuseumi loomise idee tekkimisest ja kujunemisloost. Poetessi ja tõlkija elu ning loometegevust tutvustavad kirjutised on “Betti Alver ja Jõgeva “, “Alver ja Talvik ” ja “Alver nõukogude ajal “.

Bro?üüri koostamisel on kastutatud ka selliste tuntud teadus- ja loomeinimeste nagu Bernhard Kangro, Minni Nurme ja Karl Muru tekste. Tänastest Jõgeva inimestest on trükise valmimisel osalenud Heli Järv, kes kirjutanud loo Alo Mattiisenist, samuti Erki Teder, Maimu Valdmann, Maie Puusepp, Helena Stepanov ja Anne Örd

Trükist illustreerivad fotod erinevatest aegadest. Muu hulgas on avaldatud fotod Betti Alverist koos oma abikaasade Heiti Talviku ja Mart Lepikuga, Alo Mattiisenist ja tema sõpradest, samuti on haruldast fotomaterjali Jõgeva linna ajaloost. Raamatu esikaant kaunistab foto muuseumihoonest.

Euroopa Liidu toetusel välja antud bro?üüri trükiarv on 2500, millest 1000 ilmus eesti, 1000 inglise ja 500 vene keeles.

Muuseumi juhataja Toomas Muru sõnul kingitakse esindustrükist sõpradele ja koostööpartneritele.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus