“Ikka öeldakse: tõde ja õigus …”

Lavastust etendati 6. augustil ja kordusetendusena 3. septembril Alatskivi Hirveaias. Vaatama, õigemini küll nautima oli tulnud palju inimesi.

?Idee autoriks oli Ülo Must, stsenarist ja lavastaja Reet Kruup, kava kujundajaks Eva Krosmann. Näitetrupil mingit nime ei ole, see oli kokku saadud veenmistöö tulemusel, sest enamus ?näitlejaid? astus üles esimest korda elus, aga proovid olid väga lõbusad ja kõik sujus. Üks filmimeestest sel õhtul oli Reet Kruubi klassivend Alatskivi Keskkooli päevilt Andres Kull, ETV operaator. Kuna neil oli äsja klassi kokkutulek, lubas ta selle etenduse üles võtta ja kutsus ühe kolleegi ka kaasa,? rääkis näitetrupi liige Külli Must.

Äratundmisrõõm

Vaatajal oli äratundmisrõõm kaasahaarava, toreda näitemängu üle, heameel näha tuttavaid inimesi nii andekalt ja tõetruult mängimas ? mõisavalitseja rollis Tõnu Truus, metsaülem ? Matti Siim, paruniproua ? Külli Must, parun ? Ants Koolman, Mihkel ? Jaako Lindmäe, Peeter ? Eino Toikka, vahimees ? Ülo Must, Märt ? Karl Elken. Kindlasti jälgis igaüks tuttavate inimeste mängu ehk pingsamalt, kuid ega see välistanud vaimustumast kogu näitetrupi liikmete mängust.

Kui fantastiliselt oli ära kasutatud Alatskivi lossi ja parki selles näitemängus, kus toatüdrukud avatud akendel vesteldes hõbevaagnaid puhastasid, preilid ja noorhärrad terrassil jalutasid ning tantsisid! Kui muinasjutuliselt kaunis oli loss loojangupäikeses!

Kingitus publikule

Kallis selle näitemängu vaataja ja sinagi, kes sa ehk sel korral Hirveaeda ei jõudnudki! Kas me ikka oskame, on meil aega olnud veidi peatuda, mahti ringi vaadata, kui palju on meie kõrval toredaid, andekaid inimesi? Püüdnud nende loometegevusest osa saada, seda hinnata?

Leidkem aega teiste ja ka enda tarvis, väärtustagem selle tubli juhendaja ja näiteringi tööd. Võtkem vastu see kingitus, mis neil meile, publikule, pakkuda on!

Mida soovida Alatskivi näitetrupile?

Palju, palju uusi mõttevälgatusi, jõudu-jaksu ja teotahet nende elluviimisel särasilmsele lavastajale Reet Kruubile! Näitetrupi liikmetele soovin, et nad hoiaksid alles selle ühtekuuluvustunne, mis teid näiteringi proovides, etendustel ja küllap tavaeluski ühendab!

Aitäh teile, naabervalla rahvas, ilusa näitemängu eest!


SIIRI USHAKOVA

blog comments powered by Disqus