Igati positiivne rahasüst

Raha paneb rattad käima, ütleb laulusalm ja eks see nii ole. Tahad või ei taha, protesteerid või mitte, selle vastu ei saa. Tänapäeval ollakse raha eraldamisega äärmiselt täpsed, arvesse läheb iga sent ja mitte ainult arvesse – projekte hinnatakse ka kulutõhususe aspektist ehk teisisõnu katsutakse raha omakorda raha tegema panna. Niipalju, kui see on võimalik. Seda ka valdkonnis, mis pole tegelikult juba ette kulutõhusad. Näiteks kultuur või haridus või ka meditsiiniteenused.


Tore uudis on see, et Põltsamaa vald sai 2,5 miljonit eurot Põltsamaa lossikompleksi arendamiseks. Eraldajaks riigi tugiteenuste keskus. Kohe, kui sooviti, ei antud, nüüd tehti kraan lahti. Tegemist on suure rahaga, igaüks ei oskaks sellist numbrit ettegi kujutada. Eriti pöörane, kui konverteerida see mõtteski kadunud kroonideks. Jutt oleks kümnetest miljonitest. Selle raha eest on kavas rekonstrueerida väravahoone ja konvendihoone torn ning avada need külastajatele.
Kuidas sellised kulutused regionaalset arengut soodustavad, on ka teada. Kõik samalaadsed atraktsioonid on turiste juurde toonud. Tartu-Tallinna trass pole kõige paremini vaatamisväärsustega ääristatud ning Põltsamaa on just see koht, kus Tallinna poolt tulnul jalg gaasitallamisest väsib ja väike jalutuskäik marjaks kulub.
Erinevalt paljudest teistest samasse piirkonda pakutud ideedest on loss ikkagi kindla peale minek ning on äärmiselt positiivne, et rahajagajad on seda näinud. Nüüd jääb üle loota, et ka teised suuremad ja väiksemad ettevõtjad innustust saavad ja lisaväärtust juurde loovad.

blog comments powered by Disqus