Igast issist saab pühapäeval supermees

Neljandat korda toimub isadepäeva puhul Jõgeval spordikeskuses Virtus tasuta kogupereüritus „Iga issi on supermees“.


„Meie ettevõtmine sai väga väikselt alguse, alustasime lasteaiasiseselt ja siis kasvas see suureks kogupereürituseks,“ meenutas peakorraldaja Renee Köök. Kui algul rõhutati, et kohale tuleb tulla koos isadega, siis enam see kohustuslik ei ole. „Kuna kogesime, et on palju lapsi, kellel isa ei ole, siis mõtlesime, et see võiks olla lastele üks tore päev, mis kannab küll isadepäeva nime, aga kus oleks kogu perele aktiivset ja lustakat tegevust,“ rääkis ta.

Virtusest saab kodune paik

Sellel aastal tehakse koostööd Jõgevamaa lasterikaste peredega. Ka tänavu kaetakse Virtuse põrand kattega. „Virtuses on üsna kehv akustika ja tekib palju kaja, katted aitavad olukorda parandada. Loodame, et pühapäevaks on Virtusest saanud kodune ja hubane paik,“ lubas peakorraldaja.

Ka külaliste oodatud arv on muljetavaldav. „Oleme arvestanud, et tuhat külastajat tuleb kindlasti. Kõige rohkem on päeva jooksul läbi käinud 2800 inimest,“ kinnitas Renee. Külastajaid on lisaks Jõgevale tulnud ka Tartust, Tallinnast ja Põltsamaalt. „Sel korral teeme Eesti kaardi ja märgime seal ära, kust pered kohale tulevad. Isegi Helsingist on tuldud,“ märkis korraldaja. Kasutusel on Virtuse kolm saali, kuhu korraldaja hinnangul peaksid kõik hästi ära mahtuma. „Ühel aastal proovisime ka Jõgeva kultuurikeskust, aga seal jäi väga kitsaks,“ möönis ta. Samas mängivad korraldajad mõttega, et edaspidi võiks üritus maakonnas rändama hakata ning jõuda ka Põltsamaa ja Mustvee valda.

Peamine, mis lapsi ja nende peresid pühapäeval ees ootab, on 17 tegevuspunkti, kus end proovile panna. Ülesanded ei tohiks üle jõu käia. „Kõik pered saavad liikumislehed. Soovitav on kõik võistluspunktid läbida, aga kui mõni ei meeldi, siis seda tegema ei pea. Päeva lõpuks tuleb sedel loosikasti libistada ja korraldajad vaatavad, kellel on suurim punktisumma. Võitjast saab Tegija Isa 2018,“ kirjeldas Renee.

Ülesanded sobivad kõigile

Leidub nii jõuharjutusi kui ka nuputamist, ristsõnade lahendamist ja taiplikkust nõudvaid ülesandeid. Kes sportlikust hasardist tahab, võib oma punktisummat ka parandada. „Selleks tuleb võtta uus liikumisleht ja kõik uuesti läbi teha. On olnud isasid, kes on võistluspunktid kolm korda läbi teinud,“ kinnitas korraldaja naerdes. Tema kinnitusel tekib mõnikord tuttavate isade vahel võistlushasart ning algul ei saada vedama ja pärast pidama.

Kes aktiivsetest tegevustest ei hooli, võib maja ees toimuvalt sügislaadalt kaasa osta eestimaist toitu ja miks mitte juba ka jõulukingitusi. Ja kes pole veel panust andnud vabariigi 100. sünnipäeva auks korraldatud 100 000 geenidoonori kogumise kampaaniasse, saab seda samuti pühapäeval Virtuses teha. „Andsin sõna, et olen esimene, kes seda teeb,“ lubas Köök.

Pärast pühapäevast isadepäeva hakatakse mõtteid mõlgutama juba uue ürituse teemal. Kas kevadel toimub ka suur emadepäeva tähistamine, Renee Köök veel öelda ei osanud. Isadepäeva tähistatakse aga aasta pärast taas. Kus, see on esialgu saladus.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus