Igas linnas on oma Pae parkla

Ja pea igas linnas on probleeme noortega, kes armastavad kuhugi koguneda, et aega surnuks lüüa. Tallinnas on suured kaubanduskeskused päeval ja õhtul täis sihitult hängivaid (või tšillivaid?) noori. Igas suuremas asulaski teavad noored, kuhu koguneda. Ja nii on see olnud juba päris pikka aega.

Mida noored Pae parklas aja surnuks löömise asemel teha võiksid? No näiteks suvel tööle minna. Aga katsuge praegu alaealisena tööd leida! Majanduslangus ju ja kuhugi neid õieti ei taheta. Tõsi, pika pingutuse peale võiks isegi kusagil ajutist rakendust leida. Aga seda ainult tutvuste kaudu. Kuhu aga lähevad need, kel tutvusi pole?

Vaba aja veetmise kohtadest ei tohiks ju puudu olla, ütlete. Ega olegi. Ainult et kõik ei mahu rulaväljakule või staadionile. Mõni ei taha sportida, teisel pole rula.

Mida siis ikkagi teha? Kunagi ei saagi kõikide jaoks olla ideaalilähedasi kohti, kus nende eest kõik mõeldud-tehtud. Võib-olla oleks noortel endil aeg pead tööle panna ja konkreetsemalt mõelda-otsustada, mida nad tegelikult tahavad? Loodetavasti ei ole nende ainus soov parklas passida ja tümpsumuusikat kuulata!

19. juuni 2008

blog comments powered by Disqus