“Iga emme pidupäev” toob aktiivsed emad Jõgevale

Pühapäeval peetakse Jõgeval Virtuse spordikeskuses Eesti suurim ja aktiivseim emadepäeva üritus “Iga emme pidupäev”. Sündmuse keskmes on konkurss “Tegija Ema 2016”, kus kõik emad saavad koos perega lahendada lustakaid ülesandeid, lisaks pakuvad igas vanuses huvilistele tegevust ka meelelahutusprogramm ja suur kevadlaat.


Teist korda toimuv “Iga emme pidupäev” kuulub menukate kogupereürituste sarja, mida viimastel aastatel on Jõgeval korraldanud Renee Köök MTÜst Pöörased Seiklused. Peakorraldaja sõnul on suurürituste korraldamine aasta-aastalt keerulisemaks läinud. “Keegi ei taha ju igal aastal samu asju teha ning seetõttu tuleb korraldajatel pidevalt midagi uut välja nuputada, et asi ei muutuks rutiinseks,” lausus ta.

End tõestanud ettevõtmised ja uuendused

Tänavuses “Iga emme pidupäeva” programmis sisalduvadki nii varasematel aastatel ennast juba tõestanud ettevõtmised kui ka mitmed märkimisväärsed uuendused. “Ürituse põhiosa on jäänud samaks, sellele on aga lisandunud mitmed uued ja kogu perele terveks päevaks tegevust pakkuvad asjad,” märkis Renee Köök.

Virtuse spordihoone halva akustika tõttu ei saanud seal üritusega koos korraldada kultuuriprogrammi ning seetõttu viidi eelmise aasta isadepäev üle Jõgeva kultuurikeskusse. Tänavu ollakse aga taas sarja sünnipaigas. “Kultuurikeskuses oli üritust küll kergem organiseerida, sest kõik oli käe ja jala juures, aga kõigile osavõtjatele ja pealtvaatajatele jäi see hoone ikkagi liiga väikseks,” selgitas peakorraldaja. “Virtuse spordihoones on ruumi rohkem ning sealse suure saali akustikaprobleemid loodame lahendada Pisisaare uuest spordikeskusest laenatud põrandakatetega.”

Nagu eelmiselgi aastal, pakutakse “Tegija Ema” konkursil osalejatele 16 lustakat ülesannet, mille lahendamisel tuleb rakendada taiplikkust, olla loominguline ja sportlik. “Võistlusi on taas seinast seina ning kavas on mitmeid üllatusi,” lausus Renee Köök, kelle sõnul tehakse mitmete ülesannete puhul koostööd ka Jõgevamaa ettevõtetega. “Võistlusülesannete läbimise tempo ja järjekorra saavad kõik osalejad taas ise valida ning kõigi ülesannete täitmine ei ole kohustuslik. Kes tahab aga konkursi lõpuks suurema punktisumma koguda, peab loomulikult kogu kava ära täitma.”

Kui suurema osa ülesannete puhul võivad emad kasutada ka oma pereliikmete abi, siis üks aladest ongi mõeldud ainult isadele ning ema sellel osaleda ei saa. “Ühel alal, kus tuleb natuke jõudu rakendada, saavadki võistelda ainult isad,” ütles Köök. “Kui pereisa ei saa üritusele tulla, võib selle ülesande täita ka näiteks poeg või vanaisa.”

Aega ülesannete täitmiseks pea õhtuni

Emade konkurss algab pühapäeva keskpäeval, aega ülesannete läbimiseks on peaaegu õhtuni. “Paremate autasustamine algab kell 16.40 ning väikese kingikoti saavad kõik osalevad pered,” ütles Renee Köök.

Konkursiga samaaegselt toimub spordikeskuse suurde saali ehitataval laval kultuuriprogramm ning mitmekülgset tegevust pakutakse ka spordikeskuse ümbruses.

“Kontserdi annavad kohalik ansambel Tif-Tong ning hiljuti Eesti Laulu poolfinaalis lauluga “Hispaania tüdruk” osalenud Indrek Ventmann,” rääkis Renee Köök. “Emadepäeva-teemalise publikut kaasava improvisatsiooniga astub üles ka näitleja Maarius Pärn. Esmakordselt esinevad meie emadepäeva üritusel ka tantsijad, vaatajateni toovad oma kavad tantsustuudiod JJ-Street ja Cestants. JJ-Streeti päralt on ka spordikeskuse aeroobikasaal, kus pakutakse huvilistele erinevaid töötubasid.”

Kohal on ilueksperdid ja ehtekunstnikud

Võistluste vahelisel ajal saavad emad lõõgastuda naisteparadiisis. “Kohal on ilueksperdid ning oma käsitööd müüvad ehtekunstnikud. Üles on taas seatud ka eelmistel kordadel väga populaarseks osutunud fotostuudio,” rääkis Renee Köök.

Varasemate aastatega võrreldes on tunduvalt laienenud laste mängumaailm. “Lastele mõeldud tegevusi leiab Virtuses seekord nii seest kui ka väljast,” kinnitas sündmuse peakorraldaja. “Tavapäraste näomaalingute ja mängude kõrval on tänavu kasutusel ka batuudid ning esimest korda on Virtuse juures ka loomaala, kus linnalastel on võimalik tutvuda taluloomade, näiteks kitsede ja küülikutega, ning sõita ponidega.”

Unustatud pole loomulikult ka pereisasid. “Nagu ikka, näitavad oma tehnikat ja varustust päästjad, politseinikud ja kaitseliitlased, esmakordselt on sellel üritusel oma tehnikaga kohal ka Jõgevamaa mootorratturid,” lubas Köök. “Nende eesmärgiks on hajutada levinud kuvandit, et kõik mootorratturid on kurjad tüübid, tegelikult on ju tegemist tavaliste poemüüjate, kaitseliitlaste või politseinikega.”

Ühe Virtuse spordihoone juures toimuva üritusega loodavad korraldajad meelitada ka neid linnaelanikke, keda spordihoones toimuv otseselt ei puuduta. “Virtuse ümbruses toimub suur kevadlaat, kus põhirõhk on pandud istikutele, käsitööle ning toidukaubale, aga saadaval on kindlasti muudki huvitavat,” lausus korraldaja. “Toimub ka mess, kus mitmed tootjad tutvustavad oma uudistooteid, näiteks Salvest toob välja uued suvetooted ning Olivia esitleb oma päevalilleõli.”

“Iga emme pidupäeva” päevajuhiks on näitleja Veikko Täär, üritus on kõigile huvilistele tasuta. “Loodame rohket osavõttu ning ilusat ilma,” ütles Renee Köök.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus