“Ideest teostuseni” Keuruus

Näitus käsitleb möödunud aastal Põltsamaal Sõpruse pargis toimunud rahvusvahelist graniitskulptuuri festivali ning heidab valgust ka festivali korraldaja, vastse Jõgeva linnavolikogu esimehe Ants Paju mitmetahulisele isikule ja Sõpruse pargi kujunemisloole. Väljapanek koosneb 38 pildist, millest enamiku autoriks on Vooremaa fotograaf Anatoli Makarevit?, ent näha saab ka Ardi Kivimetsa, Ellar Sügiste, Rein Mõtsa, Feliks Kargi jt fotosid.

Graniitskulptuuri festival peaks soomlastele huvi pakkuma kasvõi juba sellepärast, et  festivalil osales teiste hulgas soome skulptor Arto Lappalainen ning et enamiku taieste materjalgi toodi kohale Soomest. Sõpruse parki on aga istutanud puid nii mõnigi tuntud soomlane, näiteks kuulitõukaja Arsi Harju, kes käis Põltsamaal vahetult enne seda, kui tast Sydneys olümpiavõitja sai. Mälestuspuu on Sõpruse parki istutatud Soome esimesele sõjajärgsele suursaadikule Eestis Jaakko Kaurinkoskile.

“Olen põhjanaabritega pikalt koos olnud nii spordis kui ka poliitikas,” ütles Ants Paju. “Näituse Keuruusse viimine on minupoolne tänu- ja austusavaldus soomlastele, kes meid taasiseseisvumise algaastatel väga palju aitasid. Mina kui Jõgeva Lions-klubi asutamisaegne president ei saa unustada ka seda, et just Keuruu lionid toetasid meid klubi asutamismaksu äramaksmisega.”

Näitus “Ideest teostuseni” on Keuruu kunstimuuseumi ehk Kamana ülakorruse saalis avatud 24. juulini.

VOOREMAA

           

blog comments powered by Disqus