Idaregiooni noorujujad võistlesid Kuremaal

Nii rahvarohket üleriigilist võistlust pole Kuremaa ujulas senini vist olnudki.

“Ühel maakondlikul ujumisvõistlusel, mis veepeona peetud sai, võis osavõtjaid rohkemgi olla ? nii kakssada last,? meenutas Kuremaa ujumistreener Andres Lippur.

Ujumisliidu noortesarja korraldajate üheks eesmärgiks olevatki tema sõnul erinevate võistluspaikade tutvustamine. Kuigi riietusruumides läks mõnevõrra kitsaks, saadi võistlus, mille käigus neljale tüdrukute ja neljale poiste vanuserühmale anti starte ühtekokku tosinal võistlusalal, ladusalt peetud.

“Kell 11 alustasime ja kella kolmeks päeval, nii, nagu ajakava ette nägi, oli võistlus peetud, auhinnad jagatud ja võistlejatele kaasa võtmiseks protokollidki välja prinditud,? ütles Andres Lippur ning kiitis võistlussarja vedajaid, Ujumise Spordiklubi treenereid Gunnar Tõnningut ja Kaja Haljastet kiire ja asjaliku tegutsemise eest. Täie eest tuli väljas olla mõistagi Lippuril endalgi ja tema kohalikel abilistel.

Suure hulga külalisvõistlejate kõrval lähetati rajale ka kolm Jõgevamaa noormeest: Tartus Ujumise Spordiklubis treeniv 11-aastane luualane Henri Reinsalu ning Kuremaa spordikooli õpilased Sven Eerik Pärendson (12) ja Marko Ehrlich (13). Henri ujus noorimate, 12-aastaste poiste hulgas võisteldes 50 m vabaujumises välja teise aja ? 32,60 ?, jäädes kiireimale poisile alla vaid 0,63 sekundit ja võites kolmanda aja saanut tervelt 1,69 sekundiga. Paraku tuli Henril kui teistest nooremal startida väljaspool võistlusarvestust ja nii ei saanud ta ka auhinnakohale pretendeerida.

Samas vanuseklassis võistlusarvestuses startinud Sven Eerik Pärendson sai 50 m vabaujumises kirja seitsmenda aja ? 36,77 ? ja tuli sellega kuuendaks. Edukad stardid tegi ka Marko Ehrlich, kes tuli 13-aastaste poiste hulgas nii 50 kui ka 200 m vabaujumises seitsmendaks (ajad vastavalt 31,87 ja 2:39,91).

Henri, Sven Eerik ja Marko osalesid ka noortesarja esimesel, Kohtla-Järvel peetud etapil. Kolmas etapp toimub Sillamäel. Samasugune kolmeetapiline noortesari peetakse ka nn lääneregioonis. Finaalvõistlus, kuhu pääsevad kahe regiooni peale kokku iga ala 16 paremat, toimub juuni alguses Keilas.

Lisaks ujumisliidu noortesarjale osalevad meie Kuremaa spordikooli paremad noorujujad edukalt Tartu Aura keskuse lahtise raja võistlustel.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus