Ida-Viru ajakirjanikud tutvusid Jõgevamaaga

Põhjaranniku ajakirjanik Niina Voropajeva sattus Jõgevamaa ringreisi ajal kahe päeva jooksul korduvalt kohtadesse, kuhu ta ise iialgi minna poleks osanud.

Väga palju helgeid emotsioone tõi Voropajeva kinnitusel kogu nende väikesele rühmale nii Vudila kui ka Elistvere loomapargi külastamine. Huvi pakkusid ka Palamuse kihelkonnakoolimuuseum ja veel paljud ettevõtted. Võimsa mulje said külalised Kasepää valla kurgikasvataja Marek Nermani kasvuhoonetest. 

Tutvustab huvitavamaid venelastega seotud paiku

Voropajeva rääkis, et kavatseb kord kuus Põhjaranniku vahel tasuta ilmuvas venekeelses lehes tutvustada oma lugejatele Jõgevamaa kauneid kohti.

“Kindlasti tasub minna Mustveesse vanausuliste muuseumi, uudistada kirikuid. Aga samuti sõita Põltsamaale. Igal pool on väga palju huvitavat vaadata,” kinnitas ta.

13. ja 14. juunil sõitis üheksa Ida-Virumaa erinevate väljaannete ajakirjanikku Jõgevamaal ringi. Tutvumisvisiidi organiseerisid valitsuse kommunikatsioonibüroo ja riigikantselei.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo esindaja Kateriin Leini ütles, et  nad korraldavad Ida-Viru ajakirjanikele regulaarselt kohtumisi ning viivad ministeeriumide tippeksperte nii Jõhvi kui ka Narva kommenteerima aktuaalseid teemasid alates elektrienergia hindadest kuni põllumajandustootmiseni.

“Küsime alati ajakirjanikelt tagasisidet. Huvi on suur ning oleme korraldanud ka kaks visiiti Tallinna. Sealt omakorda tekkis mõte tuua Ida-Virumaa ajakirjanikud ka teistesse maakondadesse ja näidata neile elu mujal Eestimaal. Et Jõgeva maavanem oli väga tubli ning entusiastlikult nõus programmi kokku panema, siis saigi see sõit teoks,” rääkis Leini.

Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev ütles, et kõik räägivad vanausulistest, kuid väga vähesed teavad, kus ja kuidas nad elavad. 

Liiguvad Eestis vähe ringi

“Üllatav oli, et Ida-Viru ajakirjanikudki ei tea midagi Luua Metsanduskoolist. Luual õpib praegu üks Sillamäe noormees, kellelt küsiti, miks ta Luuale tuli. Noormees argumenteeris väga hästi, mis teda koolis hoiab ja mida ta  sealt ootab,” rääkis maavanem.

Ida-Viru noored on kahjuks Eestis väga vähe ringi liikunud. “Ajakirjanike vahendusel saab neile Eestit tutvustada. Miks mitte ärgitada neid veetma puhkust suvel Eestis,” tõdes Kateriin Leini.

Maavanem Viktor Svjatõšev rääkis, et nad näitasid Ida-Viru ajakirjanikele seda poolt Jõgevamaast, millest neil suurt aimugi polnud. “Väga palju kommenteeriti bussis meie ilusat loodust, nad nägid Vooremaad ning neile avaldas see tõesti muljet. Tempo oli muidugi kiire, Palamuse kihelkonnakoolmuuseumis said külalised proovida gooti kirjas eestikeelset teksti lugeda. Seda on eestlastel endilgi raske teha, kuid ajakirjanikud tulid toime. Kirjutasid tindiga ja laulsid,” rääkis maavanem.

Ida-Virumaa ajakirjanikud said kinnitust, et Jõgevamaale pole palju maad ja et nad on meie juurde oodatud.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus