Huvilisi oodatakse õppima

Tänavu kaheksakümne viiendat sünnipäeva tähistav Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit korraldab 25. oktoobril üleriigilise ettevõtmise Käsitöökojad üle maa”, mille raames kutsutakse avama õppimiseks mõeldud käsitöökodasid ja näitusi mitmel pool üle Eestimaa.

Jõgevamaa rahvakultuurispetsialisti Pille Tuti sõnul on  Käsitöökojad üle maa” käsitöövaldkonna  algatus, kus kogu Eesti on võimalusel terve päeva käsitöölainel.

Märgata paikkonna tegijaid

Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu aastateema motoks on Õppida meistritelt”. Sellega kutsutakse  kõiki juba neljandat korda oktoobri neljandal nädalal kokku saama ja koos käsitööd tegema.

Eesmärk on märgata paikkonna tegijaid, kellelt on õppida. Meistri sõna taga näeme me mitte ainult juba tuntud ja tunnustatud meistreid, vaid ka andekaid tavainimesi, kellele on käsitöö hobi, millega seotud oskusi-teadmisi nad on valmis teistegi huvilistega jagama. Käsitöökojad üle maa” on ka põlvkondi ühendav ettevõtmine. Vahva, kui vanaemad ja vanaisad koos laste ja lastelastega meisterdavad ja käsitööd teevad,” rääkis rahvakultuurispetsialist, lisades, et 25. oktoobri sündmustejadasse mahuvad õpitoad, esinemised, näitused, mõttevahetused.

Infot kodade kohta saab kodulehelt www.folkart.ee, kus registreeritakse kõik käsitöökojad maakondade kaupa. Pille Tuti sõnul on kodulehel ka käsitöömeistrite veebikoda.

Rändnäitus juba liigub

Loodame, et 25. oktoobril on tegusad ja külaliste-õppijate vastuvõtmiseks valmis ka Jõgevamaa käsitöötegijad. Näituste ülesseadmisega on juba alustatudki. Jõgevamaa meistrite Katre Arula, Kersti Pooki, Tiia Meituse ja Kairi Kukke rändnäitus Puusse pandud” on 5.-31. oktoobrini avatud Põltsamaal Carl Schmidti Majas, Elioni esinduses Põltsamaa Selveris, Põltsamaa Uues Apteegis ja Jõgevamaa keskraamatukogus. Jõgeval saab näitust vaadata 10.-28. novembrini maavalitsuse ja linnavalitsuse hoones, SEB panga Jõgeva kontoris ja lõuna prefektuuri kodakondsus – ja migratsioonibüroo Jõgevamaa talituses,” rääkis Pille Tutt, kes tutvustas 25. oktoobril toimuvat käsitöökodade päeva ka Kaarepere rahvamajas peetud Jõgevamaa kultuuriaktiivi uue hooaja esimesel nõupidamisel.

Rändnäitus “Puusse pandud”

*5.-31. oktoobrini avatud Põltsamaal Carl Schmidti Majas

*Elioni esinduses Põltsamaa Selveris, Põltsamaa Uues Apteegis ja Jõgevamaa keskraamatukogus

*Jõgeval saab näitust vaadata 10.-28. novembrini maavalitsuse ja linnavalitsuse hoones, SEB panga Jõgeva kontoris ja lõuna prefektuuri kodakondsus – ja migratsioonibüroo Jõgevamaa talituses

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus