Hüvasti, Pargi üks, Plate kaks!

Jõgeva kandis on juba väga pikka aega käibel fraas, et viinaga ei maksa üle pingutada, muidu ootab ees ööbimine aadressil Pargi 1, Plate 2. Alates eelmisest nädalast purjutajad ja muidu märatsejad paraku sel aadressil ööbida ei saa, sest Jõgeva politseihoone asub nüüd aadressil Suur tänav 1. Selle hoone kohta pole nupumehed veel laia kõlapinnaga lausekõlksu välja suutnud mõelda, kuid küllap see tuleb.

“Numbrituba” aadressil Pargi 1, Plate 2 oli oma aja juba üsnagi ära elanud, nagu ka kogu vana politsei- ja kohtumaja. Vana hoone alumise korruse vasakusse tiiba jäigi möödunud kolmapäevast heljuma vaid kirbe aroom, mis tavakodanikul silmist vee välja võttis. Need, kes on pidanud oma ööd just nendes kongides veetma, meenutavad veel eriti eredalt ninna ja ka riietesse tunginud “aroomi”, mis eemaldus tekstiililt alles pärast mitmendat pesukorda.

Uues hoones keldrikorrusel olevad “soolaputkad” on praegu veel haisuvabad, kuid intensiivse kasutamise järel võivad ka nendest õige pea eelkäijatega sarnase odööriga ruumid saada. Uus kainestusmaja õnnistati sisse juba möödunud neljapäeva hommikul, mil viiekümnendates eluaastates mees tuli paigutada kinnisesse kambrisse peatäit välja magama. Seega  — seltsimehed viinaninad, kes purjutamisega liiale lähevad, veel on viimane võimalus nautida puhast ning korralikku kainerit, enne kui see kaaskannatajate poolt ära lagastatakse. 

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus