Huntfood avas tanklahoones söögikoha

Esmaspäeval avas osaühing Huntfood  Jõgeva lähedal Piibe maantee ääres asuvas renoveeritud Mokteri  tankla hoones uue söögikoha, kuhu mahub einestama umbes viisteist inimest.

Möödunud suvel tõi Huntfood Jõgeva linna piiril asuvale platsile toidukioski ja istumiskohad. “Mõtlesime ka firma erinevatele arenguvariantidele, kuid asjade käik andis selleks soodsa võimaluse. Mokteri Jõgeva tanklas hakati autokütust müüma automaatidest, mistõttu tanklahoonele oli tarvis uus rakendus leida. Esimesena pakkus Mokteri juht  Aleksander Terep hoonet rendile meile. Idee sobis ja jõudsime  kokkuleppele,” rääkis ettevõtte Huntfood juhataja Margo Hunt. 

Tanklahoone tegi läbi põhjaliku remondi

“Enne söögikoha avamist tegime tanklamajas kuu aega põhjalikku remonti. Vahetasime välja põrandad, muretsesime uued letid, suurköögiseadmed ja auruahju. Nüüdisajastamist vajasid ka veevärgi- ja kanalisatsioonisüsteemid. Kogu elektrisüsteem oli vaja välja ehitada seadmete vajadusi arvestades.  Hoone renoveerimiseks ja toitlustusteenuse pakkumiseks vajalike seadmete muretsemiseks investeerisime ligi 20 000 eurot firma raha. Projektidest ja fondidest raha taotlemisest loobusime pika ja tülika asjaajamise tõttu, millega meil juba on kogemusi olnud,” tunnistas ta. 

Firmajuhi sõnul on uues söögikohas kaheksa istekohta. Lisaks mahub viis-kuus inimest seistes sööma bistroolaua äärde.

“Menüüs on meil üldiselt samad road, mis kioskiski: hamburgerid, kebabid, võileivad, saiad ja pirukad, mille valmistamisega alustatakse varahommikul. Päevasupi ja -prae valmistame igal päeval erinevad. Oleme teinud ka mõne uuenduse. Nii näiteks küpsetame vahvlite asemel nüüd pannkooke. Kohvi valmistame tehnika viimase sõna järgi tehtud ja tippkvaliteeti kindlustava  kohvimasinaga,” rääkis Margo Hunt. 

Hommikul saab värskeid saiu

“Kangeid alkohoolseid jooke müüme vaid kaasa. Küll on aga  klientidel võimalik kohapeal klaas õlut või muud lahjemat jooki rüübata,” lisas Hunt.

“Avame hommikul pool kaheksa ja selleks ajaks on värsked saiakesed valmis. Kella  üheteistkümnest  orienteeruvalt kella kolmeni pakume päevapraadi ja -suppi. Talvisel ajal on söögikoht lahti kella kaheksani õhtul, aga suvel oleme avatud südaööni.”    

Huntfoodi söögikohas on müügil ka autokosmeetika ja lihtsamad autotarvikud. Firma töötajad aitavad vajadusel  lahkesti ka automaattanklaga ümberkäimisel. Kütust saab osta sularaha eest, uue teenusena on võimalik selle eest maksta  ka pangakaardiga, mis varem polnud võimalik.

“Kaardimakse puhul broneeritakse täpselt see summa, mille eest inimene kütust võtab. Sularahas maksmisel on kõige väiksem raha viieeurone, mille automaat vastu võtab,” rääkis Margo Hunt

Avapäeval külastas uut söögikohta üle saja inimese. “Huntfood tegutseb logistiliselt igati soodsas kohas ja suudab maitsvate toitude ja hea teeninduskultuuriga Jõgeva piirkonnas arvestatavat konkurentsi pakkuda. Samuti tuleb oluliseks pidada töökohtade loomist, sest praegustes oludes on omavalitsusele oluline iga töötav inimene,” ütles Jõgeva vallavolikogu esimees Alo Teder, kes toitlustusettevõtjaid uue äriidee teostumise puhul õnnitlemas käis.  

“Oma toidukioski kavatseme aga suvel mõnda teise kohta viia, üks variant on mõni kohalik maakonna rand,” lausus Margo Hunt.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus