Hullunud kihutamine linnatänaval

Teisipäeva ennelõunal raputas Jõgevat uudis enesetapjalikust alkoholijoobes autojuhist, kelle auto rammis enne rekaga kokkupõrkamist veel üht sõidukit. Avariist jäid maha lömmis esiosaga sõiduk, katkine aed, kahjustatud esirattaga veoauto ja auto, millele alkoholi tarvitanud juht tagant sisse sõitis.

Kuigi politsei korraldab tänavatel pidevalt puhumisreide ning kontrollib pisteliselt sõidukijuhte, tundub, et määratud karistused on sedavõrd leebed, et ei pane inimest piisavalt tagajärgedele mõtlema. Rääkimata ennetustööst, kümnetest reklaamidest ja hoiatustest, mis tunduvad just kui kurtidele kõrvadele kõlavat. Ehk tuleks kontrollreide veel tihemini korraldada, et politseid ja trahve niigi palju kardetaks, et viinapits vähemalt ennelõunal autorooli istumise eel võtmata jäetaks?  

Antud loo puhul on oluline ka tõsiasi, et alkoholijoobes juhi kõrval oli kaassõitja. Miks sõidukaaslane joobes juhi rooliistumist ei takistanud, miks või kuidas mõni kõrvalseisja ei märganud, et purjus mees sõitma läheb? Need küsimused jäävad ilmselt kaaskodanike  südametunnistusele.

Tegemist oli küll mingil määral õnneliku õnnetusega, kuid tasub meeles pidada, et juhtuda oleks võinud veelgi hullem. Raskeveoki asemel võinuks peateel sõita väike auto või liikuda jalakäija.  Las alkoholiuim ja valed otsused jääda autoroolist kaugele.

blog comments powered by Disqus