Hooaeg algas noorkabetajatele edukalt

Jõgeva Kabeklubi noorkabetajad Merilii ja Triinu Jalg on uut hooaega alustanud heade tulemustega mitmete vanuseklasside Eesti meistrivõistlustel nii tüdrukute kui naiste arvestuses.


21.-24. jaanuarini Valgas peetud toimunud Eesti naiste meistrivõistlustel 64ruuduses kabes jäi Merilii seitsme punktiga 14st jagama 3.-4. kohta, kuid Riia koefitsient andis 4. koha. Võitjaks tuli Janet Tamm 11 punktiga, järgnesid Kaari Vainonen ja Anneli Trees. Osalejaid oli kokku kaheksa.
13. veebruaril Eesti meistrivõistlustel minikadettide kuni 13-aastaste vanuseklassis saavutas kümneaastane Triinu Jalg tüdrukute arvestuses 13 punktiga 14st 1. koha. Osalejaid oli üheksa – enamik Nõmme Kabeklubist, kaks ka Lasnamäe Male-Kabeklubist.
18.-21. veebruarini Tallinnas peetud Eesti naiste meistrivõistlustel 100ruuduses kabes sai 14 aastane Merilii tubli kuuenda koha, Triinu tulemuseks oli 9. koht. Esikolmik: Marika Azojan, Anita Seppa, Kaari Vainonen.
5.-06. märtsini peeti Eesti meistrivõistlused kadettidele (kuni 16aastased), kus 11 osaleja seas saavutasid Merilii ja Triinu tütarlaste arvestuses kaksikvõidu: Merilii oli 12 punktiga 14st esimene, Triinu 11 punktiga teine.
Samuti osalesid tüdrukud veebruari alguses oma esimesel sellise formaadiga rahvusvahelisel kabeturniiril Riia Open, kus osalejate seas olid mitmed suurmeistrid ja rahvusvahelised meistrid. Osavõtjaid oli kokku sada ning mängiti seitse vooru šveitsi süsteemis. Turniiri eripäraks oli, et kõik, olenemata soost ja vanusest, mängisid omavahel. Meriliil ja Triinul kõige paremini ei läinud, jäädi tabeli teise poolde. Turniiri parimad olid 12 punktiga suurmeistrid Edvard Buzinskij (Leedu) ja Guntis Valneris (Läti). Koefitsent andis 1. koha leedulasele. Parimad selgitati ka kuni 19aastaste ja kuni 16aastaste (poisid ja tüdrukud koos) arvestuses.

JÕGEVA KABEKLUBI

blog comments powered by Disqus