Hooaeg algab vahupeoga

Palamuse suvepeod on aasta-aastalt muutunud järjest populaarsemaks. Parim tõestus sellele on mitmed internetis loodud fänniklubid ja -lehed. Ka korraldustiimi liikmetel on tulnud viimastel kuudel järjest sagedamini vastata küsimusele, millal on esimene pidu. Nüüd on see siis ukse ees.

15. juunil toimuv hooaja avapidu on vahupidu. Tegemist on ideega, mis on peakorraldajal Imre Tõekaljul mõlkunud meeles juba kolm-neli aastat.

?Vahepeal vajus mõte varjusurma, kuid kevadel ärkas välkideena,? meenutas Imre Tõekalju. ?Vahupidu on teistsugune kui tavalised peod. Vaht annab peole efekti juurde.?

Ilma pärast korraldaja ei muretse, sest ennustuste kohaselt ei tohiks jahedaks minna.

?Kui öö on siiski jahe, laseme vahtu pisut vähem ? kuni meetri kõrguseni, et pidutsejaid mitte üleni märjaks teha. Kui aga öö on soe, siis ei koonerda me ka vahuga ja pidutsejad saavad tantsida kaelani vahus,? lubas Imre, lisades, et vahu sees on vett tegelikult imevähe, mistõttu riided muutuvad pelgalt niiskeks.

Üllatused esimesel peol ainult vahuga ei piirdu. Plaanis on ka tehniline uuendus.

?Mitu aastat on meeles mõlkunud idee võtta kasutusele kõrgetasemeline valgustehnika,? sõnas Tõekalju, seletades, et tegemist on valgustehnikaga, mida kasutatakse suurtel kontsertidel ja juhitakse spetsiaalsete arvutiprogrammidega.

“Valgustehnika on seekord suurem, korralikum ja kihvtim,? lubas Imre.

Sel aastal valmis ka suvepidude kodulehekülg www.palamusesuvepeod.com, kus on ülevaade ürituse ajaloost ning info eesseisvate pidude kohta. Samuti on üleval varasemate pidude pildigaleriid. Pidude meelespeast võib leida näpunäiteid hädajuhtumiteks. Näiteks nõuande, kelle poole pöörduda, kui midagi ära kaotad. Kodulehte täiendatakse pidevalt ja sinna lisatakse järjest uut materjali.

Viis pidu

Tänavugi on plaanis viis pidu.

?Enamiku neil esinevate artistidega on kokkulepped sõlmitud,? lausus Imre Tõekalju, lubades, et tänavu tuleb Palamusele mitu Eesti mastaabis vägagi tegijat artisti, kes pole varem siin üles astunud. Tuleb ka esinejaid, kes paar-kolm aastat pole Palamuse pidusid külastanud.

?Ürituse kontseptsiooniga kokku sobivatele artistidele hakkab lihtsalt ring peale saama,? tõdes korraldaja.

End juba tõestanud teemaüritustest on tänavugi kavas juba legendaarne retropidu “Oi aegu ammuseid? ja loomulikult “Diskorite suvepäevad?.

Esmakordselt Palamuse suvepidude ajaloos toimub üks üritus tihedas koostöös Eesti ühe populaarsema raadiojaamaga.

?Siiani oleme raadiojaamu kasutanud vaid reklaamimise eesmärgil. Tõenäoliselt tuleb tänavune koostööüritus raadioga suurima meediakajastusega meie pidude ajaloos,? kergitas Imre Tõekalju saladuseloori. Millisest raadiojaamast jutt ja kes üritusel esinevad, Imre veel ei avalikustanud, sest väike üllatus peab tema sõnul ka varuks jääma.

“Kui kogu hooaja artistidest rääkida, siis kindlasti on oodata Palamusele 1990. aastate menuansamblit Code One, kes esineb suure live-koosseisuga,? rääkis Imre Tõekalju. “Live-bändiga esineb teinegi sellel suvel Palamusele jõudev artist ? Mari-Leen.?

Samas lubas korraldaja, et diskorite kaader ei koosne ainult Jõgevamaa plaadikeerutajatest ning näha saab mitut DJd, kes pole varem Palamusel käinud.

On ka probleeme

Palamuse pidudega ei kaasne paraku alati vaid positiivne tagasiside. Mullu suvel tegid korraldajad kahel viimasel peol tihedat koostööd politseiga. Reidide käigus tabati hulgaliselt alkoholijoobes noori.

?Korraldajatel pole just meeldiv lugeda, et peolt tabati nii- ja niipalju alkoholi tarbinud noori,? rääkis Imre Tõekalju pidude mustast statistikast. “Omavalitsus on tulnud vastu ning lubanud alaealistel eriloaga viibida peol varaste hommikutundideni, aga kui noored ei suuda alkoholiga piiri pidada, tuleb nende peol viibimise aega hakata reguleerima,? rääkis ta, lisades, et loodetavasti nii siiski ei lähe.

“Siiski: olgem ausad ? on suur vahe, kas võtta öö jooksul üks purk longerit või juua end pildituks. Õnneks ei saa üksikute probleemsete noorte põhjal teha üldistust, sest enamik Palamuse pidudel käijaid on siiski täiesti normaalsed, viisakad ja sõbralikud inimesed,? leidis Imre.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus