Homme toimub Jõgeval heategevuslik teatejooks

Neljapäeval, 23. septembril toimuvale 16. heategevuslikule Teatejooksule on registreerunud üle 11 000 osavõtja. Jooks toimub üle Eesti hajutatult 28 staadionil ja pargis, kus 5.-9. klasside õpilased läbivad kuni 400-meetriseid distantse. Sündmusega algab Eestis üleeuroopaline Spordinädal.
Jõgeval toimub teatejooks kell 14.00 Jõgeva linnastaadionil. Jooksu avavad Spordinädala patroon TalTechi rektor prof Tiit Land ja Jõgeva abivallavanem Viktor Svjatõšev ning soojendust teeb kehalise kasvatuse õpetaja Viktor Nõmm.
Teatejooksud toimuvad igas maakonnas ning seda suures osas tänu kohalike spordieestvedajate, õpetajate ja koolijuhtide jõupingutusele. Aastatega on Teatejooks kasvanud Eesti suurimaks koolinoorte spordiürituseks, seda korraldatakse 16 aastat järjest.
„Meie eesmärk on pakkuda noortele võimalust tunda rõõmu sõprade ja klassikaaslastega koos liikumisest ning populariseerida sportlikke eluviise,“ ütles Teatejooksu eestvedaja Erik Pallase.
„Sportimisvõimalust linnades ja koolide territooriumil tuleb üha juurde, kuid midagi tuleb ära teha ka nende laste liikumismotivatsiooni parandamiseks, kes ise joosta või käia ei saa. Selleks kutsub Teatejooks igal aastal Eesti inimesi annetama Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse Toetusfondile, kelle kaudu loome projekte, mis aitavad ehitada liikumisradasid ja luua treeningvõimalusi lastele, kes on liikumisvõime kaotanud,“ jätkas Pallase.
Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse tegevust saab toetada, helistades heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot) või tehes ülekande HNRK Toetusfond SA kontole SEB pangas EE 451010220268957228 märksõnaga Teatejooks. Rohkem infot kodulehel www.hnrk.ee/toetusfond

blog comments powered by Disqus