Homme tähistatakse puuetega inimeste päeva

Tavakohaselt korraldab seda päeva Jõgevamaa Puuetega Inimeste Koda koostöös maavalitsusega. Puuetega inimeste päeva üritus on koja üks traditsioone, mida on peetud juba viiel aastal järjest. Teine suurem traditsioon on suvised perepäevad maakonna erinevates paikades.

Et rahvusvahelist puuetega inimeste päeva tähistatakse ametlikult üle maailma 3. detsembril, siis ongi maakonnas kavandatud igal aastal selle päeva paiku üks ulatuslikum ja pidulikum kokkusaamine. Kui seni on kogunetud selleks puhuks Jõgeva kultuurikeskusesse, siis tänavune üritus on Siimustis Kiigemetsa kooli ruumides, sest Jõgeva kultuurikeskusesse on sellel ajal sisse seatud päkapikumaa.

Homset päeva juhib Kiigemetsa kooli huvijuht Merje Talistu. Kõigepealt esinevad tervituseks Kiigemetsa kooli õpilased. Selle kooli laste valmistatud esemetest on välja pandud ka näitusmüük.

Ettekanded on Jõgevamaa Puuetega Inimeste Koja juhataja Luule Palmiste sõnul valitud eriti vajalikel teemadel, mis läinud suvel Tabivere vallas Otslavas peetud perepäeval kõige enam küsimusi tekitasid. Nii ongi seekord võimalik kuulata perearstide rahastamisest haigekassa süsteemis ja taastusravi võimalustest Eesti Haigekassa Tartu osakonna usaldusarstilt Endla Siirdelt ning sellega haakuval teemal ravivõimalustest. Rehabilitatsioonist Jõgeva haiglas kõneleb SA Jõgeva Haigla juhataja Peep Põdder. Vahepeal tehakse Ene Vaiknemetsa juhendamisel istudes virgutusvõimlemist.

Traditsiooni kohaselt süüakse ka maavanema toodud pidupäevatorti, ehkki Aivar Kokk seekord ise kohale tulla ei saa. Jõgevamaa Puuetega Inimeste Koda tänab oma vabatahtlikke abilisi.

Seekordset üritust on toetanud Jõgeva Majandusühistu, Eesti Ühispanga Jõgeva osakond ja Mai Treial.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus