Homme on Palamusel väljanäitus

Vallavalitsuse arendusnõunik Reelika Kivimurd, kes 1. augustist saati kauplejaid registreerinud, ütles täna ennelõunal, et 653 firmat ja üksikisikut on juba registreeritud ja lõppu pole ikka veel näha.

?Möödunud aastal oli laadapäeva eelõhtuks registreeritud 572 müüjat, nii et tõus on suisa hüppeline,? ütles Reelika Kivimurd.

Käsitöömüüjaid oli arendusspetsialisti sõnul registreeritud 247, tööstuskauba müüjaid 124, ülejäänud pakuvad toidukaupa, istikuid, raamatuid ja muud. Paarkümmend müüjat on tuleb piiri tagantki ? Lätist ja Leedust. Esimest korda tuuakse väljanäitusele ka autod: sellega saab hakkama City Motors.

Väljanäituse pääse maksab seekord pisut rohkem ? 25 krooni ?, ent parkimine on see-eest tasuta. Kui parkimispiletit osta pole vaja, pääsevad autod kiiremini parklasse ja ummikud on väiksemad. Laadapääsme ostnute vahel korraldataval loteriil on seekord peaauhinnaks 25 000 krooni eest ehitusmaterjali koos kojuveoga.

Esimest korda tegutseb Paunvere väljanäitusel Eesti rahva grillikool, esimest korda selgitatakse seal välja ka Kesk-Eesti parim supp. Ka helikopteriga lennata saab väljanäitusel esimest korda. Tervete sigade grillimise võistlus toimub teist korda, ent kui mullu kandis see nime Rahvuslik Rümp, siis tänavu nimetatakse seda Suureks Sigaduseks.

Laadapäeva juhib seekord Henrik Norman, kultuuriprogrammis annavad juubelilaadal aga tooni kohalikud taidluskollektiivid. Kaugemateks külalisteks on Väikeste Lõõtspillide Ühing (nemad rõõmustasid laadalisi ka esimesel väljanäitusel), ansamblid Noorkuu ja Virre, Tartu Ülikooli puhkpilliorkester Popsid, Hiiumaa taidlejad jne.

Esimest korda seatakse apteegihoones asuvates noortekeskuse ruumides sisse pakihoid. Nii et puuistiku, vaiba või mõne muu suurema eseme ostnu ei pea seda kohe vähemalt kilomeetri-paari kaugusele autosse tassima, vaid võib hoiule jätta ja ise laadamelu edasi nautida.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus