Homme õhtul tulevad mardid!

Ehk küll siin-seal võililled ja koguni õunapuud õisi näitavad,  ootame homme õhtul juba mardisante, kes mõnel aastal ka lumeteega on tulnud.

Et inimene ikka seda igatsema kipub, mida parajasti veel pole, päritakse ilmatarkadelt ja püütakse omal käel ennustada, ega ometi  talv seekord vahele jää. Ju on möödunud pakase- ja lumeaeg ning sellega kaasnenud kurtminegi juba ununenud, et lühikesse päeva aegsasti lumevalgust loodetakse.

Lumi ja miinuskraadid pole Maarjamaal küll kunagi tulemata jäänud, vahe vaid selles, millal ja kui palju. Aga kui taevataat nii üht kui teist mullusest pisut kitsimalt jagabki, siis on see  ju tõhusaim “humanitaarabi”, millest kõik võrdselt osa saavad.

Niisiis, homme õhtul ootame marte, kuu lõpupoole kadrisid. Ja kui neid majast majja enam väga hulgaliselt ei liigu, sest elu on sundinud kodud kindlusteks muutma, siis koolides ja lasteaedades peetakse vanu kombeid ja tavasid hoolega au sees ning

korraldatakse selleteemalisi pidusid järjest aktiivsemalt.

Ilmamärke hoolega silmas pidanud väidavad, et tõeline talv jõuab meile detsembri keskel ja jõulud tulevad tänavugi valged. 

8. november 2011

blog comments powered by Disqus