Homme esitletakse Mustvee raamatut

Mustvee jäädvustati möödanikku ja kaasaega tutvustavasse pildiraamatusse ja juba homme, Mustvee linnapäevade avapäeval esitletakse kohalikus kultuurikeskuses raamatut „Mustvee linna aja lugu pildis”.

Anu Otsa ja Laidi Zalekešina koostatud raamatus on vanaaegsed fotod ja täpselt samad objektid tänapäeval pildistatuna. Vanim foto on tehtud sada kuus aastat tagasi. Ajaloolised fotod pärinevad Vello Otsa erakogust. Pildiallkirjad koostasid Vello Ots ja Laidi Zalekešina ning need on kahes keeles – nii eesti kui vene keeles.

Kaasaegsete fotode autor on Anu Ots. Silmailu ja äratundmisrõõmu pakkuvad õhufotod on drooniga teinud Mustvee vallavolikogu esimees Aivar Saarela.

„Raamatu koostamisel pidasime silmas nii Eesti Vabariigi sajandat aastapäeva kui ka 80 aasta möödumist Mustveele linnaõiguste andmisest. Tööga alustasime rohkem kui aasta tagasi. Ajaloolised fotod vajasid ka töötlemist. Loomingulises protsessis oli hea koostöö Vooremaa toimetuse kujundaja Edvin Kasemetsaga,” ütles Anu Ots. Laidi Zalekešina lisas, et koostöö Edviniga ei ole esmakordne ja nad on tema raamatukujundustest väga vaimustuses.

„Iga foto pakub omaette elamuse. Minu üheks lemmikuks on Eesti esimese iseseisvusperioodi lõpuaastatel tehtud foto laste laulupeorongkäigust kesklinnas ja samas kohas tehtud uuel fotol on piisavalt emotsionaalsust ja pidulikkust, see tehti siis, kui eelmisel aastal toimus võidupüha paraad,” arvas Laidi Zalekešina.

Anu Ots lisas, et kõige ekstreemsem pildistamine toimus suurte jääkuhjade otsas, kui ta muuli pildile püüdis. Omajagu julgust ja kõrgusekartuse trotsimist nõudis ka kirikutornidest pildistamine.

„Homme, 13. juulil kell 14.00 on kõik oodatud raamatu avalikule esitlusele Mustvee kultuurikeskusesse. Osa tiraažist läheb kinkimiseks, osa müügiks. Raamatut saab osta ka laupäeval Mustvee linnapäevade laadal,” lisas ta.

Raamatu „Mustvee linna aja lugu pildis” tehnilise teostuse ja kujunduse tegi AS Seitung ning selle väljaandmist toetas Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa Ekspertgrupp.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus