Homme esietendub ?Sild?

??Sillaga? jätkame eesti algupärandite mängimise liini,? ütles näitetrupi juhendaja Janek Varblas, meenutades, et möödunud aastal mängiti sama seltskonnaga Mart Kivastiku ?Näitemängu?. ?Lugesime-kaalusime ühiselt kolme teksti. ?Silla? kasuks kallutas vaekausi osalt rollide sobivus meie koosseisule, aga ka see, et kuigi ?Silla? tegelased on meie näitlejatest oluliselt vanemad, ei kõlanud nende tekst noorte suus võõrana.?

Omaealine saab selles tükis tõepoolest olla vaid Tüdrukut mängiv Maria Orb, ülejäänud kaheksa näitlejat peavad kehastuma tunduvalt vanemateks inimesteks, kes pealegi juba teispoolsusse lahkunud. Sild ongi selles tükis mitmetähenduslik kujund, tähistades muuhulgas silda elu ja surma vahel. Lavakujundus koosneb, muuseas, kolmest moodulist, millest annab moodustada kord silla, kord laua ja toolid, kord katuse ? nii, nagu parasjagu vaja. Moodulid tegid valmis oma kooli meistrimehed eesotsas majandusdirektor Raul Kulliga.

Proove on ?Sillaga? tehtud jaanuarikuust peale, ent nagu ikka, kipub enne esietendust prooviaega puudu jääma. Osalt ka sellepärast, et näitetrupis kaasa löövad X-XII klassi õpilased on väga aktiivsed inimesed, kes peale näitlemise ka tantsivad ja teevad muid huvitavaid asju.

?Loo sõnum vaatajale ja ka meile, tegijaile, võiks olla see, et me ei tohiks elus olulisi asju tegemata ning olulisi asju, sealhulgas ilusaid sõnu, välja ütlemata jätta,? sõnas Janek Varblas.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus