Homme algavad Põltsamaal 23. kirikunoorte talvepäevad

„See on kristlike noorte ettevõtmine. Peamiselt on korraldajad kohalikud või siitkandist pärit,“ ütles Põltsamaa Niguliste koguduse õpetaja Markus Haamer. Juba 13 aastat on noortepäevad oikumeenilised, neid teevad koos kohaliku nelipühi ja luteri koguduse noored, aga ettevalmistusrühmas ka teiste konfessioonide esindajaid.

„Jumalakasupüüdlik – selline on tänavune teema,“ lisas õpetaja Haamer. „Uudissõna sai alguse, kui küsisime noortelt, millest oleks vaja praegu rääkida. Sageli küsitakse, mis on mul Jumalast kasu, kui ma ka usklik olen, miks peaksin seda olema ja kas see on kuidagi kasulik. Kas uudissõna pakub huvi või on pilkupüüdev, ei tea, aga meile endile see lihtsalt väga meeldis. Sellega saab palju mängida, pannes rõhku sõna eri osadele. Ja lõpuks saab küsida, kas minagi saan Jumalale kasulik olla ja kas nii ka üldse mõtelda saab?“ rääkis Haamer.
Kirikuõpetaja sõnul tundub kasust rääkides esmapilgul silmas peetavat ju ikka raha. „Vaimset kasu nagu ei osta eriti näha ja pehmeid väärtusi üldse mitte. Kas meil on hea või halb olla, kas meid vaimselt mõistetakse või ei, see eriti palju esile ei tule. Enamasti räägitakse sellest, kas meil on rohkem või vähem raha,“ nentis ta.

Kontsert kõigile

Kirikunoorte talvepäevad kestavad reede õhtust pühapäeva lõunani. Peamine päev on laupäev.
Need üritused, mis toimuvad kirikus, on avatud kõigile.
Reedel algavad talvepäevad Emmause missaga kell 17.30 Põltsamaa Niguliste kirikus, laupäeval 15.30 on seal Pekka Simojoki kontsert. „Pekka Simojoki on Soome tuntuim gospellaulja, meil esineb ta koos kooriga,“ rääkis Haamer.
„Õhtul kell 20.30 on Taizé palvus, mille noored ette valmistavad. Pühapäeval, tavapärasel teenistuseajal, on noortepäevade lõputeenistus ja ka see on kõigile avatud,“ selgitas ta.
Noortepäevadele oodatakse alates 13. eluaastast.
„Meil on käinud ka neid noori inimesi, kes ühegi kogudusega seotud ei ole. Ja nii mõnedki neist on leidnud, et asi on päris põnev ning kirikunoored täitsa mõistlikud inimesed,“ lausus kirikuõpetaja.
Noored tulevad kokku üle Eesti, kuid kummalisel kombel on Jõgevamaa enamasti olnud esindatud peamiselt korraldajatega. „Tänavu pole ma veel selle pilguga registreerunute nimekirja lugenud, aga siinkandis on varasematel aastatel see kahjuks niimoodi olnud. Praegu veel jõuab ju,“ lisas ta.

Põltsamaa kaubamärk

„See on niisugune üritus, mida Eesti kirikuringkondades väga hästi teatakse. On ju Põltsamaa koguduse korraldatud kirikunoorte talvepäevad üle Eestimaa teada ja populaarsed. See on ikkagi ime, et oleme suutnud seda korraldada. Leian, et see on üks võimalus hoida siit pärit noori paikkonnaga seotuna. Nad tulevad koosolekuteks ja ürituseks kohale ning tunnevad, et see ühendab neid Põltsamaaga,“ ütles Markus Haamer.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus