Homme algavad Jõgeval Alo muusikapäevad

Homme algavad Jõgeval Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevad. Muusikapäevade traditsioonilisel noorte vokaalansamblite konkursil osaleb 48 ansamblit 314 lauljaga.

Ansamblid võistlevad viies vanuserühmas: 4.-5. klassi, 6.-7. klassi, 8.-9. klassi, 10.-12. klassi ja kuni 26 aastaste noorte ansamblid. Üks nähtavamaid muutusi võrreldes varasemaga on see, et gümnaasiumiastme ansambleid on tublisti vähemaks jäänud. Kui varem tuli selle vanuseastme ansamblite jaoks kaks kontserti planeerida, siis nüüd mahuvad nad ühele kontserdile ära.

“Usun, et see on haridusreformi tagajärg: gümnaasiume ongi lihtsalt Eestis vähemaks jäänud,” ütles muusikapäevade peakorraldaja, Jõgevamaa gümnaasiumi muusikaõpetaja Maret Oja. “Nooremates vanuserühmades on aga osalejaid pigem juurde tulnud.”

Muusikapäevad avatakse pidulikult homme kell 13 Jõgeva põhikooli Rohu tänava hoone saalis. Samas toimuvad ka konkursikontserdid. 4.-5. klassi ansambleid saab kuulata reedel kell 15 ja 6.-7. klassi ansambleid samal päeval kell 16.30 algaval kontserdil. 8.-9. klassi ansamblid astuvad üles laupäeval kell 11 ning gümnaasiumiastme ja kuni 26 aastaste ansamblid laupäeval kell 14.30.

Ansamblite etteasteid hindab žürii ehk Suur Kõrv, mille koosseisu kuulub tuntud muusikainimesi. Lisaks konkursikontsertidele saab reede õhtul kell 20 kuulata ansambli Estonian Voices esinemist, laupäeval kell 17 annab aga kontserdi Eesti noorte segakoor. Estonian Voices on tuntud ja tunnustatud vokaalansambel, mille kuuest liikmest on enamik koolipõlves Alo muusikapäevadel osalenud. Ansamblis teevad kaasa Kadri Voorand, Mirjam Dede, Maria Väli, Mikk Dede, Rasmus Erismaa ja Aare Külama. Nende kontsert toimub Jõgeva kultuurikeskuses.

Umbes kolmekümne liikmeline Eesti noorte segakoor astub üles põhikooli Rohu tänava saalis. Sellesse koori kuulub nii kooliealisi (9.-12. klassis õppivaid) kui ka pisut vanemaid andekaid koorilauljaid kogu Eestist. Koori juhatas varem tuntud dirigent Peeter Perens, ent möödunud kevadel andis ta selle töö üle kahele noorele koorijuhile, Silja Uhsile ja Mai Simsonile. Esimene neist lõpetas möödunud aastal Eesti muusika- ja teatriakadeemia magistriõppe ja teine jätkab õpinguid sealsamas.

Kui segakoori lauljate hulgas Jõgevamaa noori kahjuks pole, siis dirigent Mai Simson on küll Jõgevalt pärit. Tema sõnul toimuvad koori laagrivormis harjutused Eesti eri paikades. Jõgeva kontserdil esitab koor mõned Alo Mattiiseni palad, nagu segakoorile, šamaanitrummile ja tuubale kirjutatud “Pommi tähtkujus” ja Henri Laksi poolt tuntuks lauldud “Kuula, kivid kõnelevad”, millele tegi kunagi ansambliseade Liis Ringi. Sama seadet kasutab ka koor.

“Lisaks Mattiiseni paladele esitame Jõgeval Kadri Voorandi, Tõnu Kõrvitsa ja Pärt Uusbergi loomingut,” sõnas Mai Simson.

Üleriigilise noorte vokaalansamblite konkursi pidulik lõpetamine on laupäeval kell 19 Jõgeva põhikooli Rohu tänava saalis.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus